Nowy numer 44/2020 Archiwum

"Dwudziestka" rusza po raz pierwszy

Przy okazji sobotniej pieszej pielgrzymki do Trzebnicy swoje istnienie inauguruje nowa grupa.

Zasięg grupy jest bardzo duży, chociaż w założeniu miała być ona propozycją dla mieszkańców dekanatów z Psiego Pola i okolic. Przewodnikami zostali ks. Krystian Bałaz z parafii pw. św. Kazimierza Królewicza oraz ks. Mariusz Wyrostkiewicz z parafii pw. śś. Jakuba i Krzysztofa.

- To odpowiedź na zainteresowanie ze strony parafian, którzy pytali dlaczego nie mają się gdzie podziać. Wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom na przeciw - mówi ks. Krystian.

Podkreśla przy tym, że nowa grupa będzie składać się przede wszystkim z młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, ale także ze szkół średnich i studentów. - Młodych ludzi mieszka w tym rejonie miasta bardzo wielu, a my chcielibyśmy ich jakoś aktywizować - dodaje.

Przygotowania trwały kilka tygodni. Najpierw były ustalenia między przewodnikami, a następnie włączyli się w nie ci bardziej zaangażowani świeccy. - Grupę muzyczną mamy, mamy nagłośnienie i pierwszych "tubowych". Jestem przekonany, że dopniemy wszystko na czas - zapewnia, zachęcając do przyłączenia się.

Ciekawostką może być fakt, że na dzień dzisiejszy swój udział w pielgrzymce w ramach gr. 20 zapowiedziało już... 14 kapłanów. Każdy ma przyprowadzić ze sobą mniejszą lub większą grupkę swoich podopiecznych. Oczywiście nie wszyscy są z dekanatu obejmującego Psie Pole. Dlatego "dwudziestkę" można obecnie nazwać grupą wrocławską.

Więcej informacji o pielgrzymce trzebnickiej oraz o uroczystościach jadwiżańskich w naszym serwisie specjalnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama