Nowy numer 43/2020 Archiwum

Święty czas świętego wędrowania

Pielgrzymi wyruszyli do Trzebnicy. Ok. godz. 16.30 rozpocznie się Msza św. u grobu św. Jadwigi.

Nabożeństwu eucharystycznemu w katedrze wrocławskiej przewodniczył ks. Henryk Wachowiak, ojciec duchowny Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej. Rozpoczynając modlitwę przypomniał, że wędrówka do grobu św. Jadwigi  jest związana z postacią papieża Jana Pawła II. Zaznaczył, że przez lata pątnicy modlili w okolicy dnia wyboru ojca świętego na Stolicę Piotrową się o łaski podczas trwania pontyfikatu. - A dzisiaj, prosząc o owoce jego życia, pontyfikatu, byśmy z nich korzystali, byśmy z nich czerpali, byśmy rozwijali wszystko to, co nam zadał. Można powiedzieć jego słowami, że jego życie i pontyfikat to dar od Boga dany i nam zadany - zaznaczył.

Podkreślił, że wśród intencji, które wzbudzamy w sobie, oprócz tych osobistych i rodzinnych, jest również modlitwa za parafie, archidiecezję i ojczyznę. Zachęcał również, by polecać Bogu owoce synodu o rodzinie.

- Prosimy cię Jezu, abyś był z nami, a właściwie, żebyśmy my nie zapomnieli, że chcemy być z Tobą, że to święty czas świętego wędrowania. Prosimy o dobre, o godne przeżycie dzisiejszej pielgrzymki - dodał.

Przed wyruszeniem w drogę, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, pątnicy odmówili Litanię do Najświętszego Imienia Jezus

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama