Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Klerycy zajmą się muzułmanami

Koło Teologiczne Alumnów wrocławskiego seminarium zaprasza na XXXI Ogólnopolskie Forum Młodych.

Spotkanie poświęcone będzie tematowi „Chrześcijanie i muzułmanie - od konfrontacji do dialogu”.

Wśród prelegentów sympozjum, które nieprzerwanie jest organizowane przez wrocławskich kleryków od ponad 30 lat, tym razem znaleźli się m.in. dr hab. Agata Skowron-Nalborczyk z Uniwersytetu Warszawskiego, która wygłosi wykład pt. „Obecność muzułmanów w Europie. Problem imigracyjny” oraz prof. Grzegorz Kucharczyk z Instytutu Historii PAN, który odpowie na pytanie Czy wyprawy krzyżowe były wojną sprawiedliwą?

Ponadto uczestnicy spotkania, które będzie odbywało się w stolicy Dolnego Śląska 5 i 6 listopada będą mogli dowiedzieć się, czy jest szansa na dialog chrześcijańsko-muzułmański, czy też te dwie grupy religijne są skazane na konflikt. Wysłuchają także wykładu ks. prof. Waldemara Cisło z UKSW „Od ludobójstwa Ormian do ludobójstwa Chaldejczyków”. W program Forum Młodych wpisane są także modlitwa w intencji prześladowanych chrześcijan oraz projekcja filmu pt. „Apostoł” nt. konwersji z islamu na chrześcijaństwo.

Inicjatywa została objęta honorowym patronatem przez abp. Józefa Kupnego, który napisał do organizatorów: „szereg tragicznych wydarzeń na Bliskim Wschodzie i napływ muzułmańskich imigrantów do Europy sprawiły, ze temat religii i Boga znów znalazł się na pierwszym planie. Zwykle jest jednak albo zbywany polityczną poprawnością, albo podejmowany z agresją. Za każda z tych postaw kryje się nie tylko nieznajomość „drugiej strony”, lecz także niepewność co do własnej tożsamości. Niech kolejne Forum Młodych pomoże podchodzić do tych zagadnień w sposób mądry i odpowiedzialny”.

Wykłady będą odbywały się na auli PWT we Wrocławiu. Wstęp wolny. Wkrótce szczegóły programu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy