Nowy numer 44/2020 Archiwum

Napro to przyszłość

W najbliższy czwartek odbędzie się konferencja poświęcona leczeniu niepłodności. Otworzy ją europoseł Marek Jurek z Prawicy Rzeczpospolitej. Gość Wrocławski objął wydarzenie patronatem medialnym.

- Na co dzień rozmawiam z wieloma kobietami, które mają problem z zajściem w ciążę i nie mają świadomości, że istnieją naturalne metody leczenia, jak naprotechnologia. Myślą, że ich jedyna szansą jest in vitro. Dajmy szansę kobietom, aby dowiedziały się o tym - mówi Agnieszka Soin, organizatorka, wraz ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym "Źródło", konferencji pt. "Pomóżmy ludziom bez in vitro - leczenie niepłodności - NaProTechnologia".

Działaczka "Prawicy Rzeczpospolitej" zaznacza, że jednym z jej podstawowych celów jest upowszechnianie wiedzy na ten temat. - Kandyduję do Sejmu po to, bo chcę mieć możliwość przekonania innych posłów, że inwestycja w leczenie niepłodności naprotechnologią jest skuteczniejsze i tańsze niż zaproponowane dotychczas rozwiązania - dodaje.

A. Soin ma już doświadczenie w lobbowaniu w sprawie finansowania naprotechnologii w Warszawie. - Z inicjatywy radnych "Prawicy Rzeczpospolitej" wyszła propozycja, by naprotechnologia w województwie mazowieckim była finansowana - wyjaśnia. Podkreśla przy tym, że z wyliczeń wynika, iż wspomniane leczenie jest trzykrotnie tańsze od in vitro i zdecydowanie korzystniejsze dla zdrowia kobiet. - Jest nieinwazyjne w przeciwieństwie do sztucznego zapłodnienia - dodaje.

Co istotne działania "Prawicy Rzeczpospolitej" okazały się skuteczne. Od stycznia 2016 r. mieszkańcy województwa mazowieckiego będą mogli korzystać bezpłatnie z leczenia niepłodności metodą naprotechnologii. - Liczę na to, że wkrótce również na Dolnym Śląsku będzie taka okazja. Będę do tego przekonywać samorząd województwa. Docelowo chcielibyśmy, aby takie dofinansowanie było zagwarantowane centralnie - zaznacza.

O czym będzie konferencja? Podczas jej trwania zostaną zaprezentowane tematy dotyczące możliwości finansowania i przykłady zastosowania naturalnych metod leczenia niepłodności na Dolnym Śląsku, psychologiczne i teologiczne aspekty moralne oraz medyczny punkt widzenia, jako dobra medycyna.

Program konferencji:

Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, pl. Katedralny 1

  • 18.00 - Otwarcie konferencji przez Prezesa Prawicy Rzeczypospolitej Marka Jurka – posła do Parlamentu Europejskiego,
  • 18.20 - Możliwości finansowania naprotechnologii. Agnieszka Soin - prawnik i polityk, kandydatka na Posła RP,
  • 18.40 - „Jestem dumnym ojcem trójki dzieci”. Narotechnologia jako ogromny dar   dla małżeństw. Tomasz Kołodziej prawnik, lider Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Żródło”,
  • 19.00 - Udział Fundacji Evangelium Vitae w propagowaniu Naprotechnologii na Dolnym Śląsku. Siostra Ewa Jędrzejak, Boromeuszka, Fundacja Evangelium Vitae Wrocław,
  • 19.15 - Naturalne metody leczenia niepłodności w świetle nauki moralnej kościoła katolickiego. Ksiądz Robert Szwabowicz,
  • 19.30 - Naprotechnologia to rzetelna medycyna prokreacji lek. med. Andrzej Banach specjalista ginekolog-położnik, Naprotechnolog,
  • 20.15   Zakończenie konferencji.

Patronat honorowy: Ks. abp dr Józef Kupny Metropolita Wrocławski
Partnerzy: Fundacja Evangelium Vitae Wrocław

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama