Nowy numer 43/2020 Archiwum

Triduum ku czci patrona Wrocławia

Obchody 302. rocznicy beatyfikacji bł. Czesława we Wrocławiu, szczególnym miejscu kultu, już w ten weekend. Zapraszają ojcowie dominikanie.

Triduum ku czci bł. Czesława rozpoczyna się już w piątek, 22 października, w kościele pw. św. Wojciecha na pl. Dominikańskim. Odbędzie się wówczas modlitwa za Wrocław czyli czuwanie dla wspólnot Odnowy w Duchu Świętym.

Najpierw o godz. 19 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o bł. Czesławie. O godz. 21 konferencję pt. „Wypaleni” wygłosi o. Krzysztof Lorczyk OP. O 21:45 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, a po nim modlitwa skruchy, uwielbienia i prośby oraz modlitwa wstawiennicza.

W sobotę świętowanie zaczyna się nieszporami w kaplicy grobu bł. Czesława o 18:30.

Pół godziny później zaplanowano Mszę św., zaś po niej ok. 20:30 przyjdzie czas na modlitwy pod obrazem Matki Bożej Podkamieńskiej o kanonizację bł. Czesława oraz odśpiewanie litanii dominikańskiej do Najświętszej Maryi Panny.

Niedziela jest kulminacją uroczystych obchodów. Eucharystię o godz. 12 będzie sprawował abp Marian Gołębiewski. O godz. 13 przy dobrej pogodzie przejdzie procesja z Najświętszym Sakramentem i relikwiami bł. Czesława. Na koniec o godz. 14 możliwość wysłuchania koncertu poezji śpiewanej w wykonaniu Katarzyny Rozdolskiej.

Przypominamy, że bł. Czesław Odrowąż, polski dominikanin, to patron Wrocławia. Po śmierci w 1242 roku pochowany został w kościele dominikanów pw. św Wojciecha. Zbudowana w latach 1715–1730 kaplica z jego grobem jako jedyna nie została zniszczona w kompleksie kościoła św. Wojciecha w czasie oblężenia Festung Breslau w 1945 roku.

Poniżej dokładny plan obchodów.

Triduum ku czci patrona Wrocławia   ARCHIWUM DOMINIKANÓW

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama