Nowy numer 43/2020 Archiwum

Inicjatywa Muzyczna Wrocław Wielbi zaprasza

Warsztaty to nie koniec. Już 22 listopada ciąg dalszy.

Uwielbienie jest niezwykłą formą modlitwy. Można by o niej rzec, że jest bezinteresowna, ponieważ podczas wielbienia wysławiamy Boga dla Niego samego - nie za to co czyni, ale za to, że jest. Mimo prostoty, przez wielu katolików ta forma modlitwy pozostaje wciąż nieodkryta.

Ideę uwielbienia pragnie szerzyć powstała w ubiegłym roku Inicjatywa Muzyczna Wrocław Wielbi. Jej pomysłodawcą i założycielem jest ksiądz Paweł Druszcz SDB, duchowy opiekun wspólnoty odnowy w Duchu Świętym Michael, działającej we wrocławskiej parafii pw. św. Michała Archanioła.

Czym jest Inicjatywa Muzyczna Wrocław Wielbi? Nie jest to zespół muzyczny. Inicjatywa to coś więcej. To projekt, ponadwspólnotowa akcja. Akcja mająca rozszerzyć się i zaangażować całe miasto do uwielbienia. Do współpracy zaproszony jest każdy, zwłaszcza wokaliści i instrumentaliści, pragnący wielbić Pana, zgodnie z nazwą Inicjatywy, za pomocą muzyki. Nie chodzi o stworzenie czegoś kompletnie nowego. Raczej o połączenie sił we wspólnym celu, jakim jest uwielbienie śpiewem i grą.

Inicjatywa Muzyczna Wrocław Wielbi zaprasza   Uczestnicy warsztatów podzieleni byli na sekcje Marcin Gocha Pierwszym większym przedsięwzięciem Inicjatywy WW były warsztaty muzyki uwielbieniowej, które odbyły się 17 i 18 października przy parafii pw. św. Michała Archanioła. Poprowadził je charyzmatyczny poznański muzyk uwielbieniowy - Poldek Twardowski, autor takich pieśni, jak „Przychodzisz Panie mimo drzwi zamkniętych” czy „Nie nam, Panie”. Towarzyszył mu odpowiedzialny za sekcję instrumentalną gitarzysta basowy Bartosz Kucz. W warsztatach udział wzięli przedstawiciele wielu wrocławskich wspólnot, głównie charyzmatycznych (w sumie 84 osoby). Zwieńczeniem dwudniowej pracy była wieczorna Eucharystia oraz następujacy po niej koncert uwielbieniowy.

Pierwsze warsztaty uwielbieniowe zapoczątkowały coś pięknego. Coś, co ma szansę obudzić Wrocław. W każdym miesiącu planowana jest uroczysta niedzielna Eucharystia z następującą po niej modlitwą uwielbieniową. Pierwsza okazja do wspólnego spotkania na wielbieniu śpiewem nastąpi 22 listopada w parafii pw. św. Michała Archanioła podczas, także po Mszy św. o 19.15. Kościół salezjanów stanowi pewien punkt wyjścia. W kolejnych miesiącach organizacja wielbienia planowana jest także w innych wrocławskich parafiach tak, by idea uwielbiania śpiewem rozprzestrzeniała się na całe miasto.

Więcej informacji na temat Inicjatywy Muzycznej Wrocław Wielbi na stronie internetowej: www.wroclawwielbi.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama