GN 3/2021 Archiwum

ŚDM i bal na dobry początek

Dobra zabawa, miłe towarzystwo, smaczne jedzenie i dominujący w rozmowach temat Światowych Dni Młodzieży - tak w skrócie można opisać to co działo się na Katedralnej 4 podczas balu wolontariusza.

Wszystko rozpoczęło się prezentacją dotyczącą przygotowań do ŚDM i Dni w Diecezjach oraz bieżącej pracy wrocławskiego sztabu.

Wolontariusze zapoznali się także z „Drogowskazami wolontariusza ŚDM”, określającymi podstawowe zasady, jakimi powinna kierować się taka osoba.

Następnie wszyscy korowodem ruszyli do sali bankietowej, gdzie trwała zabawa.

O północy udali się na Mszę św. do kościoła pw. św. Piotra i Pawła.

Choć na bal zaproszeni zostali wszyscy wolontariusze wrocławskiego sztabu ŚDM przygotowany był on głownie z myślą o nowych wolontariuszach, którzy zgłosili się do rocznego wolontariatu podczas trwającej od 15 września do 15 października akcji rekrutacyjnej. Dzięki temu mogli poznać wolontariuszy działających na co dzień w różnych sekcjach sztabu i posiadających inne obowiązki.

– Jest świetnie… Są super wodzireje, super ludzie, wspaniała atmosfera – podsumowywał na gorąco podczas balu Brian Bartkowiak, nowy wolontariusz sekcji „Wspólnoty”.

Do Światowych Dni Młodzieży pozostało już tylko dziewięć miesięcy. Przed wolontariuszami wiele pracy, aby dobrze przygotować Wrocław na przyjęcie pielgrzymów z całego świata oraz wrocławską młodzież do wyjazdu na ŚDM do Krakowa.

Wciąż potrzeba ludzi gotowych poświęcić swój czas i podzielić się w ramach wolontariatu ŚDM. Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej www.sdm2016.wroclaw.pl.

ŚDM i bal na dobry początek   Na parkiecie... Daniel Gricer ŚDM i bal na dobry początek   Czas na pogawędki Daniel Gricer

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama