GN 42/2020 Archiwum

Holy Wins, Noc Świętych, procesje i czuwania

Mieszkańcy nieba wychodzą na ulice - we Wrocławiu, Czernicy, Jelczu-Laskowicach… Bawią się ponadto na kolejnych balach - w Prusicach, w przedszkolu wrocławskich józefitek, w "Lupikowie" i innych. Nie próżnują również w Miliczu.

W wigilię dnia Wszystkich Świętych, 31 października, nie siedź w domu, świętuj ze zwycięzcami! Propozycji przybywa:

Holy Wins to marsz, który po raz kolejny wyruszy na wrocławski rynek, by pokazać jak zwyciężają święci. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. odprawioną o 18.30 w kościele pw. NMP na Piasku. Po niej, po modlitwie za wstawiennictwem świętych, w stronę rynku wyruszy radosny marsz – warto przynieść świece, wizerunki świętych, ubrać się w jasne barwy. Korowód przejdzie wokół rynku; spotkanie zakończy Apel Jasnogórski pod pręgierzem.

Noc Świętych odbędzie się w parafii Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na wrocławskich Popowicach. Modlitewne czuwanie rozpocznie się o 19.00 w popowickiej świątyni pw. NMP Królowej Pokoju nieszporami z uroczystości Wszystkich Świętych. Następnie odbędzie się prezentacja wspomnianych przewodników tegorocznego spotkania – niedawno kanonizowanych świętych Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Następnie na ulice, przy blasku pochodni, wyruszy procesja modlitewna w stronę kościoła pw. św. Jadwigi na Kozanowie, gdzie zostanie odprawiona Msza św. z uroczystości Wszystkich Świętych. – W procesji niesione są portrety i relikwie świętych oraz błogosławionych (kilkudziesięciu!). W czasie wędrówki śpiewamy Litanię do Wszystkich Świętych – tłumaczy o. Andrzej Albiniak. Uczestnicy – dorośli, młodzież i dzieci – zachęcane do przebrania się za wybranych świętych – zaproszeni będą po drodze do modlitwy w intencji Wrocławia oraz zbliżających się Światowych Dni Młodzieży.

W podwrocławskiej Czernicy modlitewne spotkanie rozpocznie się 31 listopada o 17.00 pod krzyżem „na blokach”. Następnie uczestnicy przejdą uroczyście do kościoła parafialnego, gdzie o 17.30 odprawiona zostanie Msza św. Po niej, do 20.00, trwać będzie radosne uwielbienie. Dzieci proszone są oczywiście o przebranie się za wybranych świętych.

W Jelczu-Laskowicach, w parafii pw. NMP Królowej Polski, 31 października o 17.00 zostanie odprawiona Msza św. Następnie, o 17.30, uczestnicy modlitewnego czuwania będą mogli wziąć udział  w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Po niej, o 18.00, ze świątyni wyruszy procesja – z udziałem dzieci przebranych ze świętych. – Ten dzień kojarzy się coraz częściej ludziom z innymi treściami; chcemy pokazać, przypomnieć, że to przecież dzień Wszystkich Świętych – mówi proboszcz ks. Henryk Szeloch. I dodaje, że już wiadomo o pewnych niespodziankach w gronie mieszkańców nieba szykujących się do sobotniego spotkania – znajdą się wśród nich także mniej znane postaci, jak św. Brygida Szwedzka.

W Miliczu Noc Świętych rozpoczyna się w kościele pw. św. Andrzeja Boboli o 18.30.

W parafii pw. Opieki św. Józefa przy ul. Ołbińskiej we Wrocławiu można będzie wyruszyć w drogę ze świętymi 1 listopada. O 19.00 odbędą się tu uroczyste Nieszpory i procesja z relikwiami wokół kościoła, ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych. O 19.30 zostanie odprawiona Eucharystia. Po niej trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i uwielbienie Boga ze Świętymi, zakończone o 21.30 modlitwą do Królowej Wszystkich Świętych.

Prócz marszy przybywa również Bali Wszystkich Świętych. Zorganizowane zostały m.in. w Brzeziej Łące (zobacz TUTAJ), 28 października bal odbywa się w SP nr 10 we Wrocławiu, 29 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Prusicach (na zabawę zaprasza burmistrz gminy Prusice, Wspólnota Ludzi Trzeźwych z Wilkowa i Diakonia Wyzwolenia Ruchu Światło-Życie) i we wrocławskim przedszkolu sióstr józefitek, a także w parafii pw. świętych Jakuba i Krzysztofa we Wrocławiu. Wkrótce kolejne - w parafii pw. NMP na Strachocinie, a także w przedszkolu "Lupikowo".

 

Holy Wins, Noc Świętych, procesje i czuwania   Holy Wins, Noc Świętych, procesje i czuwania  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Holy Wins, Noc Świętych, procesje i czuwania   Holy Wins, Noc Świętych, procesje i czuwania  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Holy Wins, Noc Świętych, procesje i czuwania  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama