Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kwesta Listopadowa na rzecz bezdomnych

Idziesz na cmentarz? Pomóż podopiecznym schronisk i noclegowni Wrocławskiego Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

Na wrocławskich cmentarzach Osobowickim i Grabiszyńskim od 31 października do 1 listopada, od 10.00 do 16.00, prowadzona będzie Kwesta Listopadowa. Wolontariusze stać będą przy bramach cmentarzy z identyfikatorem, puszką na pieniądze i pozwoleniem na kwestę. Zebrane pieniądze pomogą zimą zabezpieczyć schronienie i wyżywienie osobom bezdomnym przyjmowanym do placówek Wrocławskiego Koła TPBA – trzy z nich znajdują się we Wrocławiu, a jedna w Szczodrem, w gminie Długołęka.

Organizatorzy zauważają, że choć w powyższych placówkach dysponują 420 miejscami, w okresie jesienno-zimowym udzielają schronienia około 700 osobom. Nie biorą pod uwagę możliwości odmowy przyjęcia z braku miejsc, mając świadomość, że groziłoby to śmiercią z wychłodzenia. Pomóżmy im przed zimą zdobyć niezbędne na działalność pieniądze.

Osoby zainteresowane tym, aby zostać wolontariuszem w Kweście Listopadowej, proszone są o kontakt pod numerem telefonu: (71) 367 12 37.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama