Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ania odeszła...

Nie doczekała znalezienia dla niej niej bliźniaka genetycznego. Akcja ruszyła dziś...

Wczoraj informowaliśmy o pospolitym ruszeniu w związku z rejestracją potencjalnych dawców komórek macierzystych, krwi i szpiku dla Ani Szymczak oraz innych pacjentów dotkniętych nowotworem krwi.

W inicjatywę włączyły się wrocławskie media, w tym "Gość Wrocławski".

Patronat nad akcją objęli: abp Józef Kupny, metropolita wrocławski, Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia, Alicja Chybicka, senator RP i kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku i Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz Beata Pawłowicz, dolnośląski kurator oświaty.

Jeszcze wczoraj wszyscy żyli nadzieją, że Ani Szymczak uda się pomóc, a przy okazji społeczność Wrocławia zostanie uświadomiona, jak wielkim problemem jest rak krwi.

Gdy okazało się, iż kobiecie może pomóc wyłącznie przeszczep komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy, rodzina i przyjaciele zainicjowali poszukiwania jej bliźniaka genetycznego. Stąd pomysł na akcję pod hasłem „Wrocław Walczy o Anię!”. Wydrukowano tysiące ulotek oraz setki plakatów, zaangażowano lokalne urzędy, organizacje, szkoły, przedszkola, firmy i media.

W liście skierowanym do wszystkich zaangażowanych w zorganizowanie Dni dawcy na Politechnice Wrocławskiej pisała: "Jest we mnie ogromna wdzięczność dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie Dni Dawcy. Dla fundacji DKMS, dla rodziny, przyjaciół i wielu osób, których nawet nie miałam okazji poznać, porozmawiać. Im pragnę podziękować jeszcze bardziej i zapewnić, że na zawsze pozostaną w moim sercu. Dzięki Wam wiem, że nie jestem sama. Walczę dla Was każdego dnia".

Niestety Ania nie doczekała nawet początku rejestracji. Odeszła wczoraj wieczorem. "Rodzina prosi o modlitwę, dziękujemy za całe zaangażowanie i wsparcie" - czytamy w krótkim komunikacie, który nadszedł dzisiaj do naszej redakcji.

Jednocześnie organizatorzy zaznaczają, że akcja zbiórki szpiku odbywa się tak, jak została zaplanowana. Podkreślają, że akcja, która jest również dziełem Ani, ma dużo szerszy wymiar. Biorąc w niej udział możemy pomóc wielu osobom.

Szczegółowy harmonogram rejestracja potencjalnych dawców znajduje się TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama