Nowy numer 43/2020 Archiwum

Święci zwyciężyli również w Malczycach

Akcja promująca świętość, radość, życie, światło i dobroć w tym roku dotarła także do Malczyc.

Inicjatywę podjął ks. Piotr Milewicz. Wikariusz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zaprosił do współpracy nauczycielki z malczyckiej podstawówki. Propozycja spotkała się z żywym przyjęciem uczniów i rodziców. Impreza odbyła się po raz pierwszy i wzięło w niej udział 31 uczniów - ministrantek, ministrantów, dziewczynek śpiewających w scholi i chórze kościelnym.

Wydarzenie rozpoczęła wspólna modlitwa i krótka katecheza, po której nastąpiło błogosławieństwo relikwiami świętego Jana Pawła II i świętego Jana Bosko. Następnie uczniowie wysłuchali informacji o życiu św. Ojca Pio i św. Jana Marii Vianney’a oraz różnych ciekawostek na temat świętych. Po kolacji odbył się emocjonujący quiz biblijny
z nagrodami, a później dyskotekia. Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli film o św. Janie Bosko i ok. godz. 2 w nocy położyli się spać. Do domów wrócili dopiero następnego dnia. - Nie wystarczy przestrzegać dzieci przed szkodliwością Halloween, ale trzeba dać im jakąś alternatywę - mówił zadowolony z przebiegu akcji ks. Piotr Milewicz.

Zaangażowani uczniowie chętnie brali udział w zaproponowanych działaniach i poznali sposób na świętowanie wigilii Wszystkich Świętych. Dzięki temu nie muszą bezmyślnie naśladować obcych zwyczajów. Jak zaznacza duszpasterz inicjatywa będzie kontynuowana w przyszłym roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama