Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Święci zwyciężyli również w Malczycach

Akcja promująca świętość, radość, życie, światło i dobroć w tym roku dotarła także do Malczyc.

Inicjatywę podjął ks. Piotr Milewicz. Wikariusz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny zaprosił do współpracy nauczycielki z malczyckiej podstawówki. Propozycja spotkała się z żywym przyjęciem uczniów i rodziców. Impreza odbyła się po raz pierwszy i wzięło w niej udział 31 uczniów - ministrantek, ministrantów, dziewczynek śpiewających w scholi i chórze kościelnym.

Wydarzenie rozpoczęła wspólna modlitwa i krótka katecheza, po której nastąpiło błogosławieństwo relikwiami świętego Jana Pawła II i świętego Jana Bosko. Następnie uczniowie wysłuchali informacji o życiu św. Ojca Pio i św. Jana Marii Vianney’a oraz różnych ciekawostek na temat świętych. Po kolacji odbył się emocjonujący quiz biblijny
z nagrodami, a później dyskotekia. Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli film o św. Janie Bosko i ok. godz. 2 w nocy położyli się spać. Do domów wrócili dopiero następnego dnia. - Nie wystarczy przestrzegać dzieci przed szkodliwością Halloween, ale trzeba dać im jakąś alternatywę - mówił zadowolony z przebiegu akcji ks. Piotr Milewicz.

Zaangażowani uczniowie chętnie brali udział w zaproponowanych działaniach i poznali sposób na świętowanie wigilii Wszystkich Świętych. Dzięki temu nie muszą bezmyślnie naśladować obcych zwyczajów. Jak zaznacza duszpasterz inicjatywa będzie kontynuowana w przyszłym roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma