Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Ks. Peter Hocken we Wrocławiu

Trwają zapisy na konferencję "Chwalebny Adwent Chrystusa".

Spotkanie odbędzie się 19 grudnia przy ul. Kanoniej 11 we Wrocławiu, natomiast rejestracja do 15 listopada wiąże się z najniższą opłatą.

Czy rzeczywiście podczas Adwentu czekamy „tylko” na uroczystość Bożego Narodzenia? Organizatorzy konferencji z Fundacji 24/7 zapraszają, by w tym okresie spojrzeć na ostateczny cel oczekiwań – przyjście Chrystusa w chwale, które od Jego Wniebowstąpienia jest bliskie, nawet jeśli nie do nas należy „znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą” (Dz 1,7). Jak się przygotować na powtórne przyjście Pana? Konferencje na ten temat – przeplatane modlitwą uwielbienia – wygłoszą ks. Peter Hocken i ks. Mariusz Rosik.

Pierwszy z nich to teolog i historyk Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej i ruchu zielonoświątkowego, zaangażowany w przybliżanie katolikom tradycji ewangelikalnej. W Polsce ks. Peter Hocken znany jest jako mówca konferencji i seminariów organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie "En Christo" oraz z książek własnego autorstwa. Wychowany w tradycji anglikańskiej, przeszedł w wieku 22 lat do Kościoła katolickiego. W 1964 r. wyświęcony został na kapłana diecezji Northampton. Obecnie rezyduje w Hainburgu nad Dunajem.

Ks. Mariusz Rosik jest biblistą, profesorem nauk teologicznych, wykładowcą na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Zajmuje się teologią Nowego Testamentu, egzegezą Ewangelii synoptycznych oraz starożytną historią Żydów. Jego zainteresowania oscylują także wokół relacji judaizmu i chrześcijaństwa w czasach narodzin Kościoła.

Rejestracja odbywa się przez formularz TUTAJ.

Warto dodać, że w tym roku ks. Peter Hocken będzie również głosił rekolekcje adwentowe w katedrze wrocławskiej od 13 do 17 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma