Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dolnoślązacy w nowym rządzie

Będą decydować o najważniejszych dla Polski sprawach.

Wicepremierem i ministrem rozwoju w rządzie Beaty Szydło został Mateusz Morawiecki, polski menedżer i bankowiec, prezes zarządu Banku Zachodniego WBK, syn Kornela Morawieckiego, polskiego opozycjonisty, a aktualnie posła z KW Kukiz'15.

Szefową kancelarii premiera została mianowana Beata Kempa. W latach 2006-2007 była sekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Ministrem Skarbu Państwa został dotychczasowy europoseł Dawid Jackiewicz. Nowy minister był już sekretarzem tego resortu w 2007 r.

Ponad to: Anna Zalewska została Ministrem Edukacji, Adama Lipińskiego mianowano ministrem ds. kontaktów z parlamentem, a Elżbieta Witek została szefem gabinetu politycznego rady ministrów i rzeczniczką rządu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma