Nowy numer 43/2020 Archiwum

Czekają na WAS

16 listopada rozpoczyna się 22. turnus w ramach Wyjazdowej Aktywizacji Seniorów Caritas. Tego dnia ruszają też zapisy na rok 2016.

W tym roku w 21 wyjazdach wzięło udział 1100 odpoczywających. Urlopowicze korzystali z pięknego ośrodka im. Jana Pawła II w Łebie.

Od kilku lat osoby w wieku 50+ korzystają z możliwości wypoczynku i integracji w nadmorskim kurorcie. 13 grup zarezerwowały poszczególne parafie. Proboszczowie zapraszali na te turnusy osoby szczególnie zaangażowane w życie parafii. Wrocławska Caritas preferuje tego typu grupy i zachęca księży, by w ten sposób aktywizowali parafian. Trzy wyjazdy przeznaczone zostały wyłącznie dla wolontariuszy działających w parafialnych zespołach Caritas, czyli dla ludzi wielkiego serca, którzy z zaangażowaniem pomagają najuboższym w swoim najbliższym otoczeniu. Na pozostałe sześć turnusów osoby zgłaszały się indywidualnie.

Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem i już teraz wiele osób pyta o zapisy na przyszłoroczne wyjazdy, dlatego oferta została poszerzona i uruchomione zostają dodatkowe turnusy wiosną i jesienią - w miesiącach, gdy już nie ma zgiełku, za to jest wiele jodu w powietrzu. Zapisy ruszają już 16 listopada. Informacji należy szukać w centrali Caritas przy ul. Katedralnej 7 i na stronie internetowej: www.wroclaw.caritas.pl.

W akcji chodzi głównie o aktywizację osób starszych, umożliwienie im wyjazdu do nadmorskiej miejscowości i ich integrację. Wrocławskiej Caritas zależy na pokazaniu ludziom, często samotnym i wyobcowanym we współczesnym świecie, że są potrzebni i wartościowi. WAS-owicze wypoczywają w unikatowym, bogatym w jod, mikroklimacie Łeby. Podczas każdego turnusu przygotowywanych jest wiele atrakcji - imprez towarzyskich, spacerów czy kąpieli w morzu i wycieczek. Seniorzy mają do dyspozycji sprzęt do nordic walking i rowery.

Koszt wyjazdu nie jest wysoki i oscyluje w granicach 700-850 zł za 9-dniowy pobyt. W tym jest wyżywienie, noclegi i - co istotne - również przejazd.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama