Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wrocław solidarny z Paryżem

Na rynku powieszona została francuska flaga. Jest ozdobiona kirem i spuszczona do połowy masztu.

Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz jest po rozmowie z ambasadorem Francji w Polsce Pierrem Buhlerem. Wyraził w niej wyrazy współczucia z powodu zamachów w Paryżu i solidarność z narodem francuskim.

Gospodarz stolicy Dolnego Śląska dzwonił również do o. Benoit Desinety z parafii Saint-Germain-des-Prés w Paryżu. Kościół, którym się opiekuje, jest najstarszy w Paryżu i szczególnie związany z Wrocławiem.

Na początku 2011 r. miasto ufundowało tablicę pamiątkową w hołdzie królowi Polski Janowi Kazimierzowi, którego serce spoczywa w paryskim kościele. Stało się to z okazji 350. rocznicy utworzenia Uniwersytetu Lwowskiego, którego założycielem był właśnie król Jan Kazimierz.

Tablica była symbolicznym aktem dziękczynnym dla władcy za rozwój intelektualny Wrocławia - spadkobiercy intelektualnego dziedzictwa Lwowa. Ponadto w ubiegłym roku władze miasta przekazały do kościoła Saint-Germain-des-Prés popiersie św. Jana Pawła II.

Proboszcz paryskiej świątyni poinformował prezydenta, że podczas dzisiejszej Eucharystii przekaże wyrazy wsparcia z Wrocławia parafianom.

W imię solidarności z ofiarami i narodem francuskim wieczorem Stadion Miejski we Wrocławiu został podświetlony w barwach flagi  Francji   W imię solidarności z ofiarami i narodem francuskim wieczorem Stadion Miejski we Wrocławiu został podświetlony w barwach flagi Francji Twitter.com

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma