Nowy numer 44/2020 Archiwum

Antymina w Salezie

Nie daj się wysterować na minę...

Antymina to artystyczny program profilaktyki uzależnień skierowany do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz do gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Jest realizowany w oparciu o spotkania, na których młodzież dowiaduje się o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą alkohol, narkotyki oraz inne używki. Sposobem dotarcia do dzieci i młodzieży jest przede wszystkim muzyka hiphopowa.

Mirek "Kola" Kolczyk, jeden z artystów mówił na wstępie zebranej w oratorium liceum salezjańskiego we Wrocławiu, że hasłem przyświecającym działaniu zespołu są słowa "Nie daj się wysterować na minę".

- Wejście w pewne rzeczy, nawet jeśli chcesz się tylko dobrze zabawić, a nie uzależniać, jest jak wejście na pole minowe. Zanim się człowiek spodziewa to może wejść na minę, która rozwali jego życie - mówi.

- Każdemu młodemu człowiekowi potrzeba dzisiaj ewangelizacji, ale też potrzeba młodych ludzi przestrzegać przed złem. Szczególne doświadczenie bohaterów dzisiejszego spotkania jest związane ze środkami psychoaktywnymi. To co mówią ma pokazać, że da się z tego wyjść a raczej nie warto w ogóle zaczynać. Nie ma lepszego działania profilaktycznego i ewangelizacyjnego niż żywe świadectwo - zauważa dyrektor liceum ks. Jerzy Babiak SDB.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama