Nowy numer 44/2020 Archiwum

Duzi pojadą za darmo?

Od stycznia przejazdy środkami komunikacji miejskiej we Wrocławiu mają być darmowe dla dzieci z dużych rodzin.

O realizacji postulatu Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus" poinformował wiceprezydent Wrocławia Wojciech Adamski. Warunkiem skorzystania z oferty jest przystąpienie do programu "Dwa plus trzy i jeszcze więcej", realizowanego od 10 lat przez wrocławski magistrat. Do tej pory darmowe przejazdy były możliwe przez całe rodziny wielodzietne tylko w weekendy. Od stycznia zwolnione z opłat przez cały rok zostaną dzieci i młodzież do 24. roku życia, a w soboty, niedziele i święta również ich rodzice lub opiekunowie prawni.

- To duże udogodnienie. Do tej pory na bilety rodziny wielodzietne wydawały krocie. Dla przykładu: małżeństwo z szóstką dzieci musiało się liczyć z wydatkiem nawet 500 zł miesięcznie - zwraca uwagę Lilianna Sicińska, przewodnicząca wrocławskiego Koła Związku Dużych Rodzin "Trzy Plus".

L. Sicińska zwraca uwagę, że sformalizowane zabiegi o wsparcie rodzin wielodzietnych darmowymi przejazdami MPK rozpoczęły się w listopadzie 2013 r. - Trochę to trwało, ale dziś jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że we Wrocławiu będziemy mieli podobne rozwiązania, jak w innych dużych polskich miastach - dodaje. Przekonuje również, że dla dzieci i młodzieży otwierają się zupełnie nowe możliwości korzystania z nowych zajęć w różnych częściach miasta czy uczęszczania do szkół poza swoim rejonem.

Głosowanie nad projektem zaplanowano w Radzie Miasta na 22 grudnia. W praktyce nowe zasady miałyby obowiązywać od 1 stycznia 2016 r.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama