Nowy numer 44/2020 Archiwum

Uwaga! Konkurs o Kominku!

Do wygrania piękny album pt. "Budowniczy mostów pojednania" ze zdjęciami kard. Bolesława Kominka.

Przez cały rok 2015 przybliżamy Państwu postać wybitnego metropolity wrocławskiego oraz dzieło, którego był głównym autorem - Orędzie biskupów polskich do ich niemieckich braci w chrystusowym urzędzie pasterskim.

18 listopada minęło 50 lat od podpisania i przekazania tego niezwykłego listu episkopatowi niemieckiemu. O tym, że dokument miał przełomowe i decydujące dla pojednania polsko-niemieckiego znaczenie przekonuje dziś wiele środowisk i trudno z nimi polemizować. Tym bardziej warto mieć w swoich zbiorach wspaniałą pamiątkę zawierającą dziesiątki zdjęć i skanów dokumentów.

Dodatkowo publikacja "Budowniczy mostów pojednania - kardynał Bolesław Kominek 1903-1974" zawiera płytę CD z nagraniem audio przemówienia metropolity wygłoszone w katedrze wrocławskiej 6 lutego 1966 r. Miało ono ogromne znaczenie dla społecznej akceptacji gestu, który wykonali polscy biskupi, a który stał się też przedmiotem krytyki nie tylko propagandy PRL-owskiej.

Mamy dla Państwa trzy egzemplarze albumu. Zadanie do wykonania jest bardzo proste. Do 20 listopada do południa pod adresem wroclaw@gosc.pl czekamy na maile o tytule "Konkurs o Kominku". W treści należy wpisać imię i nazwisko, adres korespondencyjny, numer telefonu oraz odpowiedź na pytanie: "W jakiej miejscowości urodził się kard. Bolesław Kominek oraz częścią którego polskiego miasta jest ona dzisiaj?". Wygrywa pierwsza, czwarta i ósma osoba, które wezmą udział w zabawie.

"Budowniczy mostów pojednania - kardynał Bolesław Kominek 1903-1974" to album przygotowany przez wydawnictwo TUM Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej oraz Ośrodek "Pamięć i Przyszłość" z inicjatywy abp. Józefa Kupnego, metropolity wrocławskiego. Książka jest do nabycia w Księgarni Archidiecezjalnej na pl. Katedralnym 19.

Więcej o kardynale Kominku o raz o orędziu biskupów polskich do niemieckich można przeczytać w naszym serwisie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama