Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wołanie o Ducha

Trwa nowenna przed II Archidiecezjalnymi Rekolekcjami Ewangelizacyjnymi prowadzonymi przez o. Antonello Cadeddu.

W ramach duchowych przygotowań jesteśmy zaproszeni, by do 27 listopada modlić się codziennie o 21.00 słowami nowenny o wylanie Ducha Świętego.

– W tej szczególnej godzinie Apelu Jasnogórskiego chciejmy przez wstawiennictwo Maryi, Matki Miłosierdzia, wołać o nowe wylanie Pocieszyciela, abyśmy byli zdolni otworzyć się na Strumienie Bożego Miłosierdzia – zachęca o. Krzysztof Piskorz od Miłosierdzia Bożego OCD. – Niech nasze domy staną się wieczernikami, w których będziemy się przygotowywać do tych szczególnych dni dla naszej archidiecezji, ale także całej Ojczyzny. Zaproś do tej modlitwy swoich najbliższych, rodzinę, domowników. Stwórzmy wspólnotę modlitwy i zechciejmy być jak ci, którzy wspólnie, wraz z Maryją, oczekiwali dnia Pięćdziesiątnicy. Nowennę rozpoczynamy w przeddzień wspomnienia św. Rafała Kalinowskiego, polskiego karmelity bosego, który zachęca nas swoim słowem: >Dla uzyskania nawiedzenia Ducha Świętego mamy przykład świętych Apostołów, aby modlitwa była w odosobnieniu i skupieniu, z węzłem miłości, wytrwała, nie ustając w błaganiu, szukając pośrednictwa Najświętszej Maryi Panny. Tak wielki dar, jak przyjście Ducha Świętego, wymaga od nas dłuższego przygotowania się i ćwiczenia się w cnotach dla godnego przyjęcia Go<.”

Nowenna polega na odmówieniu lub odśpiewaniu hymnu w języku łacińskim lub polskim „O, Stworzycielu Duchu przyjdź”, odczytaniu tekstu na dany dzień, rozważeniu trzeciej tajemnicy chwalebnej Różańca świętego „Zesłanie Ducha Świętego.”

Wszystkie potrzebne teksty znajdują się na stronie www.walkaduchowa.pl. Tam także wciąż prowadzone są zapisy na spotkanie.

Przypomnijmy, że II Archidiecezjalne Rekolekcje Ewangelizacyjne pod hasłem „I wylewa na nich swoje miłosierdzie" (Syr 18,11b) odbędą się w Hali Orbita przy ul. Wejherowskiej 34 we Wrocławiu 28 i 29 listopada. Będą stanowić bezpośrednie przygotowanie do wejścia w Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, ogłoszony przez papieża Franciszka.

W programie pierwszego dnia znajdzie się Eucharystia pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego, dwie konferencje, Godzina Miłosierdzia, a także premiera Oratorium Terezjańskiego „Twoją na zawsze jestem, Panie” z okazji 500-lecia urodzin św. Teresy od Jezusa (wykonanie: Zespół Muzyki Sakralnej LUMEN, kompozytor Zbigniew Małkowicz). Wieczorem chętni będą mogli przyjąć szkaplerz karmelitański, odbędzie się także uwielbienie Boga muzyką, śpiewem i tańcem.

W programie kolejnego dnia Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego, kolejne konferencje, a także m.in. Koncert Orkiestry Symfonicznej oraz Chóru Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia we Wrocławiu pod dyrekcją Artura Wróbla z czytanymi tekstami „Dzienniczka” św. Faustyny, Godzina Miłosierdzia, modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie.

Rekolekcje w Hali Orbita- Zapraszamy!
Katolicka tvRodzina

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama