GN 42/2020 Archiwum

Ekumenicznie z męczennicą Cecylią

Święto Muzyków odbędzie się w luterańskim kościele pw. Opatrzności Bożej przy ul. Kazimierza Wielkiego 29 we Wrocławiu w piątek 20 listopada o 19.00.

Spotkanie, organizowane z okazji przypadającego 22 listopada wspomnienia patronki muzyki kościelnej, obecnie ma kształt uroczystej Liturgii Słowa z bogatą oprawą muzyczną – instrumentalną i chóralną. W trakcie nabożeństwa zaśpiewa Chór Chłopięcy Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Zespół Wokalny „Rondo” SM I st. im Grażyny Bacewicz we Wrocławiu – pod dyrekcją Małgorzaty Podzielny. Na organach zagra Łukasz Mosur i Tomasz Kmita-Skarsgård, a wykonaniom towarzyszyć będzie kwintet dęty oraz kotły. Na liturgię zaproszeni są goście reprezentujący różne wyznania, zarówno duchowni, jak i świeccy.

Historia Święta Muzyków rozpoczęła się w 2008 r., kiedy to Tomasz Kmita-Skarsgård po raz pierwszy zorganizował ekumeniczne spotkanie modlitewne dla środowiska organistów. Obecnie za stronę muzyczną spotkania odpowiedzialny jest Tomasz Kmita-Skarsgård, za liturgię – Paweł Kasprzyk.

Głównym organizatorem wspólnego świętowania jest Zeggerteum – kantorat parafii luterańskiej św. Krzysztofa i fundacja. Współorganizatorzy to parafia ewangelicko-augsburska (luterańska) Opatrzności Bożej i Narodowe Forum Muzyki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama