Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zobacz także

 • Ewa
  22.11.2015 14:50
  "Pilną sprawą jest, by publiczne widowiska nie były skazane na jedną z dwóch skrajności: albo nijakość, albo bezbożność.
  Módl się do Pana, aby znaleźli się tacy, co zabiorą się do tego pilnego dzieła-można by je określić mianem "apostolstwa rozrywki".
  św. Josemaria Escriva
  doceń 1
 • z prasy
  22.11.2015 16:03

  W Anglii modlitwę uznano za zgorszenie! Świat staje na głowie: "Największe brytyjskie sieci kin nie zgodziły się na pokazywanie przed seansami reklamy Kościoła Anglii, zachęcającej do modlitwy.

  Vue, Cineworld i Odeon, które w sumie kontrolują trzy czwarte ekranów kinowych w Wielkiej Brytanii, odrzuciły reklamę. Uznały, że może ona obrażać niektórych widzów.

  Reklama Kościoła Anglii przedstawia różnych ludzi, odmawiających "Ojcze nasz" w zwykłych codziennych sytuacjach. Kończy się hasłem: "Modlitwa jest dla każdego" i hashtagiem #justpray, który odsyła do dyskusji o modlitwie w mediach społecznościowych."

  Cyt. za "Rzeczpospolita".

  doceń 5
 • Król Dawid
  22.11.2015 16:31
  Gratuluję rozgraniczenia moralnego między złem i złem. Sutenerstwo i prostytucja to co innego? Pierwsze jest zakazane, ponieważ ktoś materialnie korzysta na cudzym nierządzie a drugie dozwolone. Jedno i drugie jest moralnie złe. Raz karzą, raz udają, że wszystko jest w porządku. Żałosne i godne politowania.

  Przypomnę tylko, że p. Tusk w czasie kiedy był premierkiem RP uważa(ł), że nie może zamknąć dostępu do stron pornograficznych na terytorium RP, bo mu jego moralność albo jakieś inne względy na to nie pozwalają. W takim razie jest wspólnie z pedalicją współwinny rozwoju uzależnień w społeczeństwie i popełnionych w tym czasie wykroczeń przeciwko prawu, którym nie chciał zapobiec przez co trzecia władza popełnia permanetne przestępstwo (zbrodnię) przez zaniechanie (vide słynna prewencja w II fazie). Jeżeli prewencja to odpowiedź na przestępstwo to ja gratuluję wykształconej umiejętności logicznego myślenia. Dziękuję dobranoc. Przepraszam, że tak powiem, ale z idiotami nie rozmawiam. Idiotów pouczam.
  doceń 0
 • Adam2
  22.11.2015 21:59
  Sodoma i Gomora,antymoralność i atak przeciwko Kościołowi, Państwu i Obywatelom.

  I to realizują posłowie z partii "NOWOCZESNA"- PRZECIW SWOJEMU NARODOWI ,

  Czy P.Petru działa w interesie Polski, czy przeciw , rozbudzając najgorsze ludzkie instynkty?

  Czy czyni coś dobrego propagując demoralizację społeczeństwa?

  Pan Minister Kultury nie powinien podawać się do dymisji. Dla Polski i Polaków.

  Wina jest po innej stronie.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL