Nowy numer 5/2023 Archiwum

Pomóż konkretnie

Trwa 15 edycja Szlachetnej Paczki. Baza rodzin, którym możemy pomóc, wciąż się powiększa.

– Na Dolnym Śląsku zostało wybranych przez darczyńców już ok. 600 rodzin, kilkaset znajduje się obecnie w bazie, kolejne wkrótce zostaną do niej wprowadzone. W sumie spodziewamy się, że w naszym regionie ponad 2 tys. rodzin będzie ofiarowana możliwość wsparcia – mówi Jarosław Rydzewski, koordynator dolnośląskiej edycji Szlachetnej Paczki.

Start całej akcji został zainaugurowany marszem, który przeszedł we Wrocławiu (podobnie, jak w innych miastach) z pl. Nowy Targ na pl. Solny w sobotę, 21 listopada.

Wzięło w nim udział ponad 100 wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, a także sympatyków akcji. Z kolei w niedzielę odbył się na 4-kilometrowej trasie I Bieg Szlachetnej Paczki w Wołowie, zorganizowany dzięki Stowarzyszeniu Wołów Biega oraz wołowskim wolontariuszom.

– Nasza akcja stwarza możliwość bardzo konkretnej, spersonalizowanej pomocy – podkreśla J. Rydzewski. Sami wybieramy rodzinę, której chcemy pomóc. Można tego dokonać poprzez stronę www.szlachetnapaczka.pl – gdzie m.in. wybieramy region, kategorię osób (np. rodziny wielodzietne, dotknięte chorobą czy niepełnosprawnością, samotnych rodziców).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy