Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ostatnia impreza i rekolekcje adwentowe

W najbliższą niedzielę, 29.11, z początkiem Adwentu w DA Most swój początek mają rekolekcje pod hasłem "Zaufaj Panu". Jak mówią organizatorzy, dużo będzie o miłosierdziu Bożym. A przedtem może pragniesz zatańczyć ze świętym Andrzejem na parkiecie?

Prawdopodobnie ilu ludzi, tyle pomysłów na przeżycie Adwentu. Rekolekcje salezjańskie w DA Most proponują coś, co można uznać za Złoty Środek.

Wszystko zaczyna się w niedzielę o 15.00 Koronką do Bożego miłosierdzia, później, o 19.30, jak co niedziela będzie odprawiona Eucharystia - tym razem z nauką rekolekcyjną, którą wygłosi salezjanin ks. Rafał Burnicki. Dzień zakończy wspólnotowa kolacja w Stolarni.

Plan na dni następne przedstawia się podobnie. Można go znaleźć na stronie duszpasterstwa. Stałymi punktami będzie o 8.00 Jutrznia, a po niej śniadanie, o 15.00 Koronka i 19.00 Eucharystia.

Ostatnia impreza i rekolekcje adwentowe   Marta Gieruń Warto też pamiętać o takich wydarzeniach, jak poniedziałkowe Lectio Divina, gdzie rozważana jest niedzielna Ewangelia w sposób taki, by można było ją jak najlepiej zrozumieć, wtorkowa adoracja Najświętszego Sakramentu i Obrazu Jezusa Miłosiernego czy kończąca rekolekcje Agape.

Rekolekcje adwentowe w DA Most mają służyć wszystkim - zarówno tym, którzy chcą przeżyć Adwent jak najlepiej, jak i tym, którzy za wiele jeszcze nie myśleli o nadchodzącym czasie - w wyciszeniu się, zwróceniu uwagi na to, co najważniejsze, czyli na Miłość, jaką daje Pan, a doświadczyć można jej w momencie zaufania Jemu.

Przedtem, w sobotni wieczór, odbędzie się ostatnia przed Adwentem impreza ze świętym Andrzejem w roli głównej. „Most” zaprasza na imprezę, która odbędzie się w sobotę 28 listopada o godzinie 18:00 w Stolarni. Wstęp na salę za ukazaniem darmowego biletu, który można nabyć w ciągu tygodnia w mostowej salce. Każdy z uczestników przynosi coś do jedzenia i picia, abyśmy mogli dobrze się wyszaleć przed Adwentem, czasem oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama