GN 42/2020 Archiwum

Oddaj krew i zaczaruj czyjeś życie!

Jesienna edycja wrocławskiej Wampiriady dobiegła końca.

– Wampiriada to projekt honorowego studenckiego krwiodawstwa, który z edycji na edycję cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony krwiodawców, jak i sponsorów. Ta edycja odbywa się pod hasłem „Oddaj krew – zaczaruj czyjeś życie!" – informuje koordynatorka jesiennej edycji Wampiriady Paulina Wiśniewska.

Akcja jest organizowana cyklicznie, dwa razy w roku. Głównym jej celem jest lansowanie zdrowego trybu życia i zachęcanie do oddawania krwi. Organizatorem wrocławskiej Wampiriady jest Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego, działające przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W tym roku Wampiriada odbyła się 23 listopada w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego (ul. Joliot-Curie 15). Krew można było tam oddać pod hasłem „Hakuna Matata – oddaj krew!”. Udział w akcji można było wziąć także w dniach 24 i 25 listopada na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii (ul. Uniwersytecka 22/26), gdzie była ona zatytułowana „Masz tę moc - oddaj krew!”.

Krwiodawcami mogły zostać osoby w wieku od 18 do 65 lat, których waga przekraczała 50 kg, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała. Te oraz wiele innych warunków, zamieszczonych na fanpage’u wydarzenia na Facebooku, należało spełnić, by można było oddać krew.

Oddaj krew i zaczaruj czyjeś życie!   W jesiennej edycji tegorocznej Wampiriady krew oddało 165 osób z 241 chętnych Archiwum organizatorów Organizatorzy zapewnili krwiodawcom posiłek regeneracyjny w postaci ośmiu czekolad. Dzięki partnerom akcji osoby, które oddały krew, otrzymały również upominki oraz rozmaite karnety i vouchery.

Krew warto jednak oddawać nie tylko ze względu na korzyści materialne. – Świadomość, że ten krótki i bezbolesny zabieg, jakim jest oddanie krwi, ratuje komuś zdrowie lub życie, jest bezcenna i daje ogromną satysfakcję – stwierdza jeden z krwiodawców.

Wampiriada cieszy się popularnością wśród młodzieży studenckiej. Dzięki dużemu zainteresowaniu ze strony studentów i wielu litrom oddanej przez nich krwi coraz więcej ludzi ma szansę na szybki powrót do zdrowia lub natychmiastowy ratunek życia. W jesiennej edycji tegorocznej Wampiriady 165 osób z 241 chętnych oddało krew. – I tym razem krwiodawcy nas nie zawiedli i pomogli zaczarować życie wielu osób. – komentuje Paulina Wiśniewska.

Sukces akcji niesie ze sobą dobitne przesłanie: obdarzanie innych bezinteresowną pomocą sprawia ogromną radość.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama