Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

W zimowe wieczory pomyśl o... wakacjach. I o świecy.

Polskie rodziny każdego roku chętnie stawiają na świątecznym stole świecę Caritas, symbol nowo narodzonego Jezusa, który sam jest Światłością ze Światłości. Gest ten pokazuje otwartość i wielkoduszność wobec potrzebujących i najuboższych. Tego szczególnego wieczoru potrzebujemy płomienia, które wniesie ciepły, rodzinny nastrój podczas wigilijnej kolacji. W Boże Narodzenie pamiętamy też o naszych bliskich zmarłych, odwiedzamy ich na grobach, na które po wieczerzy wigilijnej niesiemy światełko nadziei.

Akcja "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" ma nieść pomoc rodzinom, które z różnych przyczyn nie mogą pozwolić sobie na wysłanie pociech na wakacje. W roku nadzwyczajnego jubileuszu w Kościele hasło akcji brzmi: "Głodni Miłosierdzia". Już za kilka dni, 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, ojciec święty Franciszek uroczyście otworzy drzwi bazyliki św. Piotra, które staną się Bramą Miłosierdzia, inaugurując Rok Miłosierdzia.

Zebrane pieniądze Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przeznaczy na sfinansowanie kolonii dla dzieci. Wakacje to jedyna okazja w roku, kiedy mogą one spędzić czas poza domem, oderwać się od szarej rzeczywistości i obowiązków oraz wypoczywać na Kolonii Caritas w Ulinii koło Łeby. Rodzice w tym czasie nie muszą martwić się o to, jak ich dzieci spędzają czas w mieście, dodatkowo mają okazję zregenerować się i nabrać sił na kolejny rok. Tego lata z kolonii skorzystało ok. 400 dzieci.

W tym roku, przy kościołach i parafiach archidiecezji wrocławskiej zostanie rozprowadzone ponad 19 tys. dużych i 56 tys. małych świec.

Caritas pieniądze, po odliczeniu kosztów związanych z produkcją i dystrybucją świec, dzieli na potrzeby Caritas w parafii i na Caritas w diecezji. Ponadto 10 gr z każdej świecy przeznaczane jest na Międzynarodowe Dzieła Caritas na rzecz dzieci. Dzięki temu każda osoba nabywająca świece ma pewność, że jej ofiara zostanie przeznaczona na pomoc najbardziej potrzebującym w swojej parafii i diecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama