Nowy numer 48/2020 Archiwum

Eucharystyczne rekolekcje w DA "Przystań"

Msza św. nie jest nudna, trzeba tylko trochę wysiłku z naszej strony.

Hasłem rozważań są słowa: "To czyńcie na moją pamiątkę. Wierzę jak żyję, żyję jak wierzę".  Przez kolejne dni będą podejmowane tematy związane z Eucharystią.

Dokumenty Kościoła wskazują, że jest ona źródłem i szczytem. Ale jak rozumieć te słowa? Jak wprowadzać je w życie? Jak żyć Eucharystią? Czy jest to w ogóle możliwe w studenckim zabieganiu? O tym będzie można się przekonać w dniach od 29 listopada - 1 grudnia.

Kolejne tematy są ułożone w pewnym cyklu, który przechodzi od przygotowania, przez przyjęcie do realizacji owoców Eucharystii w naszym życiu.

Homilia niedzielna będzie dotyczyła fundamentu przyjęcia Eucharystii, czyli wiary w obecność Chrystusa. (Temat: Przygotowanie - Trzeba wierzyć, aby przyjąć). W poniedziałek nauka rekolekcyjna będzie dotyczyła przyjęcia Eucharystii (temat homilii: Przyjęcie - Cud Eucharystii). Wtorek będzie już dotyczył życia Eucharystią i realizacji owoców i obowiązków z tego wynikających. (Temat homilii: Realizacja - Wierzę jak żyję, żyję jak wierzę).

Rekolekcje to nie tylko Msza Święta i homilia, ale to również adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami Cataliny Rivas, oraz film o tematyce eucharystycznej pt. "Ja jestem". Rekolekcje poprowadzi ks. Marek Leśniak.

DA "Przystań" znajduje się przy ul. Kard. Kominka 3/5. Szczegóły na www.daprzystan.wroclaw.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama