Nowy numer 48/2020 Archiwum

Miłosierdzie w praktyce przejdź do galerii

Abp Józef Kupny poświęcił odremontowany Domu św. Józefa, służący jako Zakład Opiekuńczo-Pielęgnacyjny Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Ośrodek znajduje się w Małkowicach w gminie Kąty Wrocławskie.

Metropolita wrocławski wspominał, że od momentu objęcia archidiecezji wrocławskiej odwiedzał Małkowice kilkukrotnie.

Gdy dowiedział się o tym, że istniejący budynek jest wykorzystywany ze względów technicznych tylko częściowo postanowił zrobić wszystko, by wykorzystać dom w całości.

Arcybiskup przyznał, że na ten cel archidiecezja przeznaczyła własne pieniądze, ale dzieła nie udałoby się doprowadzić do końca bez wsparcia darczyńców.

- Bez waszej pomocy nie udałoby nam się zrobić czegoś, co należy do istoty posługi Kościoła. Bo Kościół ma za zadanie głosić Słowo Boże, sprawować sakramenty i caritas - świadczenie miłości - zaznaczył, dziękując fundacji KGHM za wsparcie finansowe. - My tego nie bierzemy dla siebie, chcemy się tym dzielić, chcemy dawać, chcemy być takimi aniołami, dla tych którzy potrzebują pomocy.

Modernizacja pozwoliła podwoić liczbę łóżek w Zakładzie, gdzie przebywają osoby wymagające całodobowej opieki. Z remontu skorzystały też Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz Poradnia Rehabilitacyjna i Zakład Fizykoterapii, które będą specjalizowane w kierunku rehabilitacji neurologicznej.

Do tej pory w ZOP na jednym piętrze mogło przebywać 35 osób. Dzięki uruchomieniu kolejnej kondygnacji będzie ich nawet 70.

Otwarcie nowej części Zakładu dla potrzebujących zaplanowano jeszcze w grudniu, po załatwieniu kwestii formalnych, m. in. w związku z kontraktami z NFZ. Rocznie z całodobowej opieki może skorzystać nawet 150 osób.

Więcej w numerze 50/2015 z datą 13 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama