Nowy numer 43/2020 Archiwum

Talerz Miłosierdzia i dar św. Mikołaja

Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta przygotowuje się do świąt.

Już można zaopatrywać się w Talerz Miłosierdzia – naczynie, które doskonale wpisuje się w polskie tradycje wigilijne, służąc jako nakrycie przygotowane dla niezapowiedzianego gościa. Talerz Miłosierdzia na świątecznym stole to swoiste potwierdzenie, że stało się zadość tradycji – zapewniony został posiłek dla biednej i samotnej osoby. Środki uzyskane dzięki rozprowadzaniu Talerzy Miłosierdzia Towarzystwo Pomocy św. Brata Alberta przeznaczy na zapewnienie godnych świąt podopiecznym ze schronisk należących do wrocławskiego Koła.

Talerz (koszt 30 zł) można nabywać w placówkach koła (schroniska we Wrocławiu przy ul. Bogedaina 5 i Strzegomskiej 9 oraz w Szczodrem przy ul. Trzebnickiej 28; wrocławska noclegownia przy ul. Małachowskiego 13, ogrzewalnia przy ul. Gajowickiej 62) lub zamawiając przez formularz na stronie www.bratalbert.wroc.pl.

Ponadto, od 4 do 6 grudnia, trwać będzie akcja „Zielony Mikołaj”. Od 12.00 do 18.00 we wrocławskich centrach handlowych kwestować będą wolontariusze ubrani w zielone stroje – w barwach nadziei (z identyfikatorem, pozwoleniem na kwestę oraz puszką z napisem: „Dzieciom ze schroniska św. Brata Alberta”). Będą zbierać pieniądze na prezenty mikołajkowe dla dzieci ze Schroniska dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi przy ul. Strzegomskiej we Wrocławiu, a także na przygotowanie świąt Bożego Narodzenia, zakup leków i środków pielęgnacyjnych dla dzieci oraz utrzymanie schroniska w okresie zimy. Kto chciałby, jako wolontariusz, dołączyć do kwestujących, informacje znajdzie na www.bratalbert.wroc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama