Nowy numer 28/2018 Archiwum

Spotkanie Wschodu z Zachodem

Ikona i jej znaczenie dla Kościoła - to temat wykładu w ramach cyklu OPen w DA "Dominik".

Plakat zapraszający na wydarzenie   Plakat zapraszający na wydarzenie DA "Dominik" Czym jest ikona i jaką rolę odgrywa w chrześcijańskiej duchowości? Co różni ją od innych obrazów o tematyce religijnej? Dlaczego mówimy o "pisaniu" ikony? W którym momencie swojej historii zachodnie chrześcijaństwo tak daleko odeszło od sakralnej sztuki Wschodu?

Podczas najbliższego spotkania z cyklu OPen będzie można dowiedzieć się więcej na temat ikon i podjąć próbę przeniknięcia do ich duchowego sensu. Przedstawiona zostanie zarówno teologia ikony, jak i styl w którym jest ona... pisana.

Przewodnikiem po świecie ikony będzie o. Maciej Biskup OP, wykładowca Studium Chrześcijańskiego Wschodu, zaangażowany w dialog ekumeniczny z Kościołem Prawosławnym. Obecnie przeor klasztoru dominikanów w Szczecinie.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 4 grudnia, o godz.19.30 w Sali Głównej DA "Dominik". Wstęp jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma