GN 42/2020 Archiwum

Rekolekcje adwentowe dla dziennikarzy

Publikujesz? Nadajesz? Robisz zdjęcia? Być może to propozycja właśnie dla ciebie!

Po raz pierwszy w naszej archidiecezji odbędą się rekolekcje dla dziennikarzy. Zaproszeni mogą się czuć wszyscy - niekoniecznie zawodowcy.

Bardzo wielu jest dziennikarzy z powołania, realizujących się całkowicie społecznie w mediach gminnych, portalach, telewizjach i rozgłośniach internetowych, a także gazetkach parafialnych. Rekolekcje będą dobrą okazją do spotkania się ze sobą, ale również z tymi, którzy na co dzień zbierają informacje, przetwarzają i publikują w mediach oficjalnych. To będzie również okazją do duchowego zatrzymania się w pogoni za newsami.

Rekolekcje odbędą się w dniach 3-4 grudnia pod hasłem: "Dobrem jest to, co wspólne" w klasztorze sióstr boromeuszek (Wrocław, ul. Rydygiera 22-28). Wydarzenie jest organizowane przez wrocławski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy oraz Fundację Vide et Crede.

Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Brząkalik z Katowic, który od 15 lat tworzy audycje i felietony w katowickim archidiecezjalnym radiu "eM" oraz jest współtwórcą programów w Radiu Watykańskim i Polskim Radiu program II. Publikuje w kilku katowickich pismach. Jest autorem dwóch zbiorów felietonów: "Punkt widzenia" i "Pilnie potrzebne".

Rekolekcje adwentowe dla dziennikarzy   Plakat wydarzenia Fundacja "Vide et Crede" - Praca w mediach to dla mnie druga natura obok kapłaństwa - mówi o sobie - Dziennikarstwo rozumiem bardziej jako powołanie niż jako zawód. Dziennikarz kształtuje postawę, modę i obyczaj. Słowo dziennikarza pozostaje na dłużej niż czas, kiedy je wypowiada. I wtedy przynosi owoc.

Program:
3 grudnia:
godz. 19.15 Msza św.,
godz. 20.00 - rozmowa z rekolekcjonistą przy kawie;
temat rozmowy: "Dobro a słowo"

4 grudnia:     
godz. 19.15 Msza św.,
godz. 20.00 - rozmowa z rekolekcjonistą przy kawie;
temat rozmowy: "Działanie dla dobra".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama