Nowy numer 28/2018 Archiwum

Rekolekcje adwentowe dla dziennikarzy

Publikujesz? Nadajesz? Robisz zdjęcia? Być może to propozycja właśnie dla ciebie!

Po raz pierwszy w naszej archidiecezji odbędą się rekolekcje dla dziennikarzy. Zaproszeni mogą się czuć wszyscy - niekoniecznie zawodowcy.

Bardzo wielu jest dziennikarzy z powołania, realizujących się całkowicie społecznie w mediach gminnych, portalach, telewizjach i rozgłośniach internetowych, a także gazetkach parafialnych. Rekolekcje będą dobrą okazją do spotkania się ze sobą, ale również z tymi, którzy na co dzień zbierają informacje, przetwarzają i publikują w mediach oficjalnych. To będzie również okazją do duchowego zatrzymania się w pogoni za newsami.

Rekolekcje odbędą się w dniach 3-4 grudnia pod hasłem: "Dobrem jest to, co wspólne" w klasztorze sióstr boromeuszek (Wrocław, ul. Rydygiera 22-28). Wydarzenie jest organizowane przez wrocławski oddział Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy oraz Fundację Vide et Crede.

Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Brząkalik z Katowic, który od 15 lat tworzy audycje i felietony w katowickim archidiecezjalnym radiu "eM" oraz jest współtwórcą programów w Radiu Watykańskim i Polskim Radiu program II. Publikuje w kilku katowickich pismach. Jest autorem dwóch zbiorów felietonów: "Punkt widzenia" i "Pilnie potrzebne".

Plakat wydarzenia   Plakat wydarzenia Fundacja "Vide et Crede" - Praca w mediach to dla mnie druga natura obok kapłaństwa - mówi o sobie - Dziennikarstwo rozumiem bardziej jako powołanie niż jako zawód. Dziennikarz kształtuje postawę, modę i obyczaj. Słowo dziennikarza pozostaje na dłużej niż czas, kiedy je wypowiada. I wtedy przynosi owoc.

Program:
3 grudnia:
godz. 19.15 Msza św.,
godz. 20.00 - rozmowa z rekolekcjonistą przy kawie;
temat rozmowy: "Dobro a słowo"

4 grudnia:     
godz. 19.15 Msza św.,
godz. 20.00 - rozmowa z rekolekcjonistą przy kawie;
temat rozmowy: "Działanie dla dobra".

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma