Nowy numer 21/2018 Archiwum

Takiej wigilii jeszcze nie było

Nawet do tysiąca osób będzie mogło skorzystać ze świątecznego posiłku przygotowanego przez miasto i wrocławską Caritas.

Wydarzenie zaplanowano na 22 grudnia na pl. Nowy Targ. Wedle zamierzeń organizatorów staną tam namioty, pod którymi przy stołach zasiądą ubodzy wrocławianie.

- Akcja ma dwa wymiary. Z jednej strony najbardziej potrzebujący będą mogli się spotkać i przełamać opłatkiem. Z drugiej - chcielibyśmy zaangażować mieszkańców miasta, by przyszli i podzielili się swoimi darami bezpośrednio, np. wypiekami - mówi Paweł Trawka, rzecznik prasowy wrocławskiej Caritas. Dary będzie można składać w dniu spotkania na pl. Nowy Targ od rana.

Wśród uczestników bożonarodzeniowego spotkania będą przede wszystkim ci, którzy na co dzień korzystają z usług jadłodajni prowadzonych przez wszelkie placówki pomocowe na terenie Wrocławia oraz podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Aby dotrzeć do wszystkich zainteresowanych, będziemy rozwieszać plakaty informacyjne - dodaje.

P. Trawka zaznacza, że celem akcji jest przede wszystkim uświadomienie najuboższym, iż nie są pozostawieni sami sobie. - Zarówno Caritas, jak i inne miejskie instytucje, myślimy o tym, jak im pomagać każdego dnia. I co najistotniejsze, tę pomoc realizujemy - zwraca uwagę. Podkreśla przy tym, że ciepło świąt sprawia, że chcemy się nim dzielić między sobą.

Tak duża wigilia dla najuboższych to nowość we Wrocławiu. Do tej pory tego typu wydarzenia miały miejsce w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego i gromadziły zdecydowanie mniej osób. - Spodziewamy się od 600 do 800 osób, ale jak przyjdzie tysiąc to nie ma obaw. Każdy się naje do sytości - zaznacza rzecznik Caritas.

Oprócz posiłku przewidziano występy chórów dziecięcych Miejskich Domów Kultury, które będą śpiewać kolędy. Swoje przybycie zapowiedział m.in. prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma