Arcydzieła niewidomych i niesłyszących

Kiermasz świątecznych dekoracji rozpoczyna się już w sobotę, 5 grudnia, w kaplicy z ruchomą szopką w kościele pw. NMP na Piasku we Wrocławiu.

Do kolorowych zakupów zaprasza Duszpasterstwo Niesłyszących i Niewidomych Archidiecezji Wrocławskiej oraz nowo powstała Fundacja Fonis.

– Niewidomi, niedowidzący przygotowali bombki, stroiki; niesłyszący w adwentowe środy gromadzą się „Pod Czwórką” na przyozdabianiu świątecznych pierników – mówi ich duszpasterz, ks. Tomasz Filinowicz.

– Środki zgromadzone dzięki sprzedaży dekoracji chcemy przeznaczyć na organizację Dolnośląskiego Spotkania Kolędowego Niewidomych, które odbędzie się 11 stycznia (otworzy je Msza św. w katedrze o 10.30). Cieszy się ono wielką popularnością, w ubiegłym roku uczestniczyło w nim prawie 200 osób. Niesłyszący, przygotowując pierniki, wspierają niewidomych. Ci drudzy będą dyżurować w kaplicy z ruchomą szopką – dodaje.

Arcydzieła niewidomych i niesłyszących   Praca wre Agata Combik /Foto Gość – Tradycja wspólnego dekorowania pierników trwa u nas już kilka lat. Wciąż wprowadzamy nowości – m.in. dzięki kolorowym lukrom. W czasie jednego spotkania przygotowujemy ponad 300 pierniczków. Mają różne kształty i kolory, zapakowane są w specjalne torebki – tłumaczy Małgosia.

Warto dodać, że trwają prace nad nowym elementem w ruchomej szopce (będzie to rzucająca się w oczy niespodzianka – gotowa w grudniu lub styczniu). Członkowie duszpasterstwa przygotowują się ponadto do dolnośląskich eliminacji Międzynarodowego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Będzinie oraz do udziału w tegorocznym spotkaniu Taizé.

Kiermasz będzie trwał w kolejne weekendy: 5 i 6, 12 i 13 oraz 19 i 20 grudnia, w soboty od 10.00 do 18.00, w niedziele od 14.00 do 18.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..