Nowy numer 28/2018 Archiwum

Paweł Hreniak nowym wojewodą

Dotychczas był radnym i szefem klubu PiS w sejmiku wojewódzkim.

Decyzję o powołaniu 16 przedstawicieli rządu w województwach, w tym Pawła Hreniaka, ogłosiła dziś w Warszawie premier Beata Szydło. Zwracając się do powołanych na stanowiska zaznaczyła, że przed nimi stoi wielkie zadanie, ale również wielka odpowiedzialność.

Zwróciła także uwagę, że zadaniem wojewodów jest bycie wśród obywateli, słuchanie ich, rozmawianie, służenie i pochylanie się nad każdą, nawet najdrobniejszą sprawą, z którą do nich trafią. Podkreśliła, że urzędy wojewódzkie muszą stać dla obywateli otworem.

Paweł Hreniak był dotychczas radnym i szefem klubu PiS w sejmiku wojewódzkim. Był wiceprzewodniczącym w Komisji Budżetu i Finansów oraz członkiem komisji: Rewizyjnej, Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki oraz Polityki Społecznej, Zdrowia i Rodziny. W ostatnich wyborach parlamentarnych startował jako kandydat do Senatu, jednak przegrał walkę o mandat z Jarosławem Dudą (PO).

Nowy wojewoda dolnośląski ma 35 lat, jest żonaty i ma dwoje dzieci. Jest absolwentem Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie uzyskał tytuł magistra politologii, a następnie magistra ekonomii. Ponadto na Uniwersytecie Ekonomicznym ukończył studia podyplomowe z Zarządzania Projektami UE oraz studia podyplomowe z Zarządzania Jednostkami Opieki Zdrowotnej. Jest wiceprzewodniczący Rady Społecznej Szpitala Specjalistycznego im. A. Falkiewicza we Wrocławiu, członkiem Rady Społecznej Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu oraz Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma