GN 28/2018 Archiwum

Abp Kupny na opłatku z celnikami

Podczas spotykania opłatkowego hierarcha dziękował dolnośląskim celnikom za ich trud. - Wasza praca nabiera szczególnego znaczenia w chwili, kiedy dociera do nas tak wiele niepokojących sygnałów dotyczących bezpieczeństwa społecznego - zaznaczył.

Spotkanie odbyło się w Oddziale Celnym Osobowym w Porcie Lotniczym we Wrocławiu. Poprzedziła je modlitwa w kaplicy wrocławskiego lotniska, w której uczestniczyli licznie przybyli  funkcjonariusze celni wraz z ze swoim kapelanem ks. kom. Piotrem Jakubusiem.

Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa abp Kupny złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne, zaznaczając, że Chrystus chce być obecny w naszej codzienności, by umacniać nas swoją łaską i miłosierną miłością. Metropolita interesował się warunkami pracy dolnośląskich celników oraz zadaniami, które na co dzień podejmują.

Funkcjonariusze przedstawili technologię odpraw i zaprezentowali specjalistyczny sprzęt. Swoje umiejętności pokazał także pies Bono, labrador, który pomaga w wyszukiwaniu środków odurzających.

Zainteresowanie hierarchy wzbudziła także gablota, w której prezentowane są fragmenty rafy koralowej i przedmioty wykonane ze skór zwierząt objętych Konwencją CITES czyli ochroną ze względu na niebezpieczeństwo wyginięcia. Ich przewóz bez stosownego zezwolenia jest zabroniony.

Na zakończenie ksiądz arcybiskup udzielił wszystkim błogosławieństwa, dziękując celnikom za ich codzienną służbę, która przyczynia się do zachowania bezpieczeństwa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma