Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wrocław: Abp Kupny na spotkaniu z celnikami

Coraz bardziej poznaję Was i Waszą służbę - powiedział metropolita wrocławski uczestnicząc w spotykaniu opłatkowym dolnośląskich celników. Hierarcha dziękował funkcjonariuszom za ich trud oraz troskę o bezpieczeństwo podróżujących. - Wasza praca nabiera szczególnego znaczenia w chwili, kiedy dociera do nas tak wiele niepokojących sygnałów dotyczących bezpieczeństwa społecznego - zaznaczył abp Kupny.

Spotkanie odbyło się w Oddziale Celnym Osobowym w Porcie Lotniczym we Wrocławiu. Poprzedziła je modlitwa w kaplicy wrocławskiego lotniska, w której uczestniczyli licznie przybyli  funkcjonariusze celni wraz z ze swoim kapelanem ks. kom. Piotrem Jakubusiem. Po odczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa abp Kupny złożył wszystkim serdeczne życzenia świąteczne, zaznaczając, że Chrystus chce być obecny w naszej codzienności, by umacniać nas swoją łaską i miłosierną miłością. Metropolita interesował się warunkami pracy dolnośląskich celników oraz zadaniami, które na co dzień podejmują.

Funkcjonariusze przedstawili technologię odpraw i zaprezentowali specjalistyczny sprzęt. Swoje umiejętności pokazał także pies Bono – labrador, który pomaga w wyszukiwaniu środków odurzających. Zainteresowanie hierarchy wzbudziła także gablota, w której prezentowane są fragmenty rafy koralowej i przedmioty wykonane ze skór zwierząt objętych Konwencją CITES - objęte szczególną ochroną ze względu na niebezpieczeństwo wyginięcia. Ich przewóz bez stosownego zezwolenia jest zabroniony.

Na zakończenie ksiądz arcybiskup udzielił wszystkim błogosławieństwa dziękując celnikom za ich codzienną służbę, która przyczynia się do zachowania bezpieczeństwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama