Nowy numer 43/2020 Archiwum

Podziel się jedzeniem

Rozpoczyna się IX Ogólnopolska Zbiórka Żywności organizowana przez Caritas Polska.

Wolontariusze w czerwonych koszulkach Caritas od 11 grudnia będą zbierać żywość dla ubogich rodzin. Na Dolnym Śląsku zbiórka obejmie kilkadziesiąt sklepów i zaangażuje setki wolontariuszy.

Wrocławscy wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas, Szkolnych Kół Caritas, Centrum Wolontariatu oraz osoby, które wyraziły chęć wsparcia tej konkretnej akcji pojawią się w dziesiątkach sklepów sklepach na terenie archidiecezji Wrocławskiej. 

Będą zbierali żywność, która jest najbardziej potrzebna w czasie świąt a zarazem jest łatwa w przechowywaniu i ma długi okres przydatności do spożycia. Są to głównie kasze, produkty mączne, ryż, oleje, napoje (soki, herbata, kawa), dżemy, konserwy oraz słodycze dla najmłodszych.

Artykuły spożywcze można wrzucać do koszy lub przynieść do siedziby Caritas we Wrocławiu przy ul. Katedralnej 7.

Produkty zostaną przeliczone i powstaną z nich paczki, które przed Wigilią trafią do najbardziej potrzebujących rodzin, których nie stać, aby zorganizować święta Bożego Narodzenia.

 W ubiegłym roku, podczas dwóch świątecznych Zbiórek Żywności  udało się zebrać 22 tony żywności, co sprawiło, że kilka tysięcy rodzin otrzymało paczkę, która przemieniła ich Święta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama