Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Podziel się jedzeniem

Rozpoczyna się IX Ogólnopolska Zbiórka Żywności organizowana przez Caritas Polska.

Wolontariusze w czerwonych koszulkach Caritas od 11 grudnia będą zbierać żywość dla ubogich rodzin. Na Dolnym Śląsku zbiórka obejmie kilkadziesiąt sklepów i zaangażuje setki wolontariuszy.

Wrocławscy wolontariusze z Parafialnych Zespołów Caritas, Szkolnych Kół Caritas, Centrum Wolontariatu oraz osoby, które wyraziły chęć wsparcia tej konkretnej akcji pojawią się w dziesiątkach sklepów sklepach na terenie archidiecezji Wrocławskiej. 

Będą zbierali żywność, która jest najbardziej potrzebna w czasie świąt a zarazem jest łatwa w przechowywaniu i ma długi okres przydatności do spożycia. Są to głównie kasze, produkty mączne, ryż, oleje, napoje (soki, herbata, kawa), dżemy, konserwy oraz słodycze dla najmłodszych.

Artykuły spożywcze można wrzucać do koszy lub przynieść do siedziby Caritas we Wrocławiu przy ul. Katedralnej 7.

Produkty zostaną przeliczone i powstaną z nich paczki, które przed Wigilią trafią do najbardziej potrzebujących rodzin, których nie stać, aby zorganizować święta Bożego Narodzenia.

 W ubiegłym roku, podczas dwóch świątecznych Zbiórek Żywności  udało się zebrać 22 tony żywności, co sprawiło, że kilka tysięcy rodzin otrzymało paczkę, która przemieniła ich Święta.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma