Nowy numer 28/2018 Archiwum

Optymistyczny seans dla seniorów

Wyjątkowy seans kinowy dla aktywnych seniorów. We wtorek 15 grudnia Dolnośląskie Centrum Filmowe i Centrum Seniora Angel Care zapraszają na pokaz filmu "Optymistki". Po filmie wykład o tym, co wpływa na jakość życia seniorów. Początek projekcji o 12.00 w sali Warszawa. Wstęp wolny.

W ramach wtorkowych seansów dla seniorów w Dolnośląskim Centrum Filmowym tym razem „Optymistki” (w reżyserii Gunhild Magnor) – film o niezwykłej drużynie siatkarskiej. Jej najmłodsza zawodniczka ma 66, a najstarsza 98 lat. Wspólne treningi i „team building” dają im niezwykłą motywację i wiele radości.

– Przebywanie z rówieśnikami, z którym dzieli się pasje i zainteresowania, to recepta na zdrową i szczęśliwą starość. Dlatego staramy się aktywizować seniorów, m.in. organizując ciekawe wydarzenia kulturalne. Im szersza będzie oferta skierowana do osób starszych, tym więcej seniorów z niej skorzysta – mówi Michał Kowalski z Centrum Seniora Angel Care we Wrocławiu.

Po projekcji filmu Ewa Zygadło, specjalista ds. leków i suplementów współpracująca z Angel Care, wygłosi wykład na temat czynników wpływających na jakość życia seniorów. Opowie m.in. o zasadach zdrowego odżywiania, znaczeniu regularnego ruchu fizycznego dla zdrowia oraz omówi zagadnienia związane ze stosowaniem leków i suplementów diety.

– Seniorzy stają się coraz bardziej świadomi, że odpowiedni styl życia ma istotne znaczenie dla samopoczucia i zadowolenia z życia. Dlatego wiedza na temat odżywiania czy aktywności fizycznej jest dla nich bardzo przydatna – dodaje Michał Kowalski.

Pokaz filmu „Optymistki” odbędzie się w Dolnośląskim Centrum Filmowym w sali „Warszawa” (ul. Piłsudskiego 64a). Projekcja jest bezpłatna. Na seniorów czeka 240 miejsc.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma