GN 28/2018 Archiwum

10 lat Cinema Albert Production

Niezwykły zespół filmowy, działający w Kole Wrocławskim Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta, świętuje.

Obchody 10-lecia istnienia Cinema Albert Production odbędą się 22 grudnia o 19.00 w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu w sali „Lalka”.

Zostaną tu zaprezentowane 2 filmy: „Mój Manhatan” oraz „Historia Kazia”. Po pokazie zaplanowany jest poczęstunek - przygotowany w schronisku. Bilety kosztują 5 zł.

Zespół filmowy, współtworzony przez bezdomnych podopiecznych placówek TPBA, ma już pokaźny dorobek. Filmy „Sie masz Wiktor", „Pielgrzym”, „Skopani”, „Mój Manhatan”, „Historia Kazia”, „Człowiek który morza nie widział” zyskały znaczny rozgłos.

Opowiadają o codzienności bezdomnych - ludzi, którzy swój „Manhattan” mają na wielopiętrowych konstrukcjach z łóżek, budowanych zimą w schronisku, by pomieścić wszystkich szukających schronienia; którzy narażeni są w każdej chwili na skopanie, pobicie, śmierć w pustostanie; którzy mają swoje marzenia o dalekich podróżach i grobie, na którym znajdzie się ich imię i nazwisko a nie literki „nn”.

Obecnie trwają prace na filmem „Zamknięci”, inspirowanym prawdziwą historią bezdomnego Krzysztofa, którego zwłoki odnaleziono, dzięki uporowi odwiedzających go streetworkerów, w pustostanie zabitym ciężkimi płytami… Został „zamurowany żywcem” czy „tylko” nikt nie dostrzegł w porę jego ciała?

Historie ludzi ze schronisk, noclegowni i ulic to często gotowe scenariusze. A bezdomni aktorzy angażują się w grę aktorską czy przygotowanie planu filmowego z ogromnym zaangażowaniem - z pasją, która niesie siłę, by walczyć o swoje życie.

Cinema Albert Productions
Cinema Albert Productions

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma