Nowy numer 44/2020 Archiwum

Przygotuj najpierw serce potem mieszkanie

Każda pora jest dobra na… spowiedź. Szczególnie przedświąteczną. Zakon Braci Mniejszych Kapucynów zaprasza na Noc Otwartych Konfesjonałów.

Dla ludzi zabieganych, późno kończących pracę, ale nie tylko. Tych lubiących wieczór i noc. Szukających skupienia. 18 grudnia od godz. 21 do 1 w nocy bracia kapucyni w parafii św. Augustyna otwierają swoje konfesjonały.

- Kilka lat temu odkryliśmy, że noc jest czasem ludzi młodych. Nocą ludzie młodzi budzą się do życia. Życie zaczyna kwitnąć od godziny 20-21 i czasem kwitnie do białego rana. Często młodzi pracują do późna - zwraca uwagę br. Maciej Jabłoński OFMcap.

Przywołuje przy tym słowa papieża Franciszka, aby wychodzić na peryferia wiary i szukać ludzi dla Chrystusa.

Noc Otwartych Konfesjonałów staje się praktyczną formą odpowiedzi na prośby ojca świętego.

- Myślę, że pragnienie prawdy o sobie i spotkania z Panem Bogiem jest obecne u każdego człowieka, ale nie zawsze są na to praktyczne możliwości. Dlatego nasza inicjatywa jest okazją do spotkania z Chrystusem w konkretnym czasie w wielkim mieście - tłumaczy br. Maciej.

Spowiedź ma być przygotowaniem do narodzin Mesjasza czyli do nadchodzących wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia. Bez pośpiechu, spoglądania na zegarek, stresu, czy kapłan zaraz nie wyjdzie z konfesjonału, bo gonią go obowiązki.

Dla ojców kapucynów do także pewne poświęcenie. Ale po całym dniu obowiązków chętnie podejmą się kolejnego.

- Zdarzało się np. w Wielkim Poście spowiadać np. do 5:30, a potem jeszcze w czasie dnia. Mówię sobie wtedy tak: wolę być zmęczony od spowiedzi niż od oglądania telewizji. Konfesjonał to miejsce, gdzie jestem duszpasterzem. Jak mówił papież Franciszek: masz okazję poczuć zapach swoich owiec - mówi br. Maciej Jabłoński.

Noc Otwartych Konfesjonałów rozpocznie się 18 grudnia o godzinie 21 i potrwa o godziny 1 w nocy w parafii pw. św. Augustyna przy ul. Sudeckiej 90. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama