Nowy numer 43/2020 Archiwum

Bożonarodzeniowa solidarność

W geście solidarności wrocławian z osobami wykluczonymi społecznie i samotnymi 22 grudnia odbędzie się pierwsza wrocławska wigilia. 6 tys. pierogów, 400 kg kapusty z grzybami, 300 litrów barszczu oraz ponad 150 kg ryby zostanie przygotowane tego dnia dla uczestników spotkania, które rozpocznie się o 11.00.

Plac Nowy Targ zamieni się w najbliższy wtorek w najcieplejsze i pełne dobrych życzeń miejsce we Wrocławiu. Gmina Wrocław wraz z wrocławską Caritas oraz firmą Amrest przygotowują wigilię dla tysiąca osób, które na co dzień korzystają z różnorodnych form wsparcia. Wśród nich są podopieczni MOPS-u, korzystający z łaźni i jadłodajni we Wrocławiu, a także ludzie samotni i chorzy, którymi opiekują się wolontariusze Caritas. Wrocławska wigilia będzie wyrazem pamięci i troski wszystkich wrocławian.

Niezwykłym elementem tego wydarzenia jest akcja „Upiecz dobro na Święta”. Zachęcamy wrocławian, by 22 grudnia podzieli się z ubogimi swoimi świątecznymi wypiekami.

Serowce, pierniczki, makowce, strucle, ciasteczka i wielkie ciacha zostaną rozdane uczestnikom Wigilii. Jak podkreślają organizatorzy, ich marzeniem jest, by dla każdego uczestnika był spory kawałek ciasta, który będzie mógł zabrać ze sobą do domu.

Tak mały gest pokaże osobom dotkniętym wykluczeniem społeczny ze względu na ubóstwo, że w tym szczególnym okresie, jakim są święta Bożego Narodzenia, nie są sami, że są wśród nich osoby, zawsze chętne, by im pomóc, nie tylko od święta. Wypieki można przywozić od świtu do godz. 12, 22 grudnia na pl. Nowy Targ.

Od godz. 11 każdy będzie mógł przełamać się opłatkiem, zjeść ciepły poczęstunek oraz pośpiewać kolędy. Wolontariusze będą wydawać tysiąc porcji barszczu czerwonego, ryby po grecku, kapusty z grzybami oraz pierogów, które ufundowała firma Amrest. Żołnierze, w kuchni polowej, przywiozą gorącą herbatę do ciasta, a ze sceny młodzi artyści będą wyśpiewywać kolędy. Życzliwość mieszkańców miasta Wrocław, którzy tego dnia podzielą się swoimi domowymi wypiekami sprawi, że każdy kto weźmie udział w wydarzeniu otrzyma namacalne dobro w postaci świątecznego wypieku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama