GN 42/2020 Archiwum

Przybędzie miejsc dla niepełnosprawnych

Fundacji Przyjazny Dom im. Stanisława Jabłonki udało się zebrać fundusze potrzebne na sfinansowanie projektu budowlanego nowego obiektu.

Sale rehabilitacyjne i terapeutyczne z prawdziwego zdarzenia oraz kaplica i pokoje administracyjne - te i inne pomieszczenia uwzględniać będzie powstający projekt obiektu. Wszystko po to, aby można było pomóc większej liczbie osób oczekujących na wsparcie fundacji, która prowadzi Dom Pomocy Społecznej i Środowiskowy Dom Samopomocy dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną.

- Osób oczekujących na pomoc Domu Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy jest wiele, dlatego pragniemy zaradzić sytuacji, w której zostaną one po prostu zdane tylko na siebie. Z własnej inicjatywy podjęliśmy starania, aby rozbudować ośrodek. Po roku aktywnych działań, koncertów i wystąpień charytatywnych, a także dzięki zbiórkom publicznym i wsparciu darczyńców udało nam się zgromadzić środki pozwalające sfinansować projekt architektoniczny nowego domu. To dla nas ogromny sukces - tłumaczy Zbigniew Kobyłecki, prezes fundacji.

Zgromadziła ona łącznie niemal 55 tys. zł. Zgodnie z projektem, nowy obiekt powstanie na terenie działającego ośrodka fundacji przy ul. Okulickiego 2 we Wrocławiu. W nowym budynku na pomoc będzie mogło liczyć 36 osób: 24, w tym 6 z autyzmem, w Środowiskowym Domu Samopomocy i 12 w Domu Pomocy Społecznej.

Projekt ma być gotowy w lutym 2016 roku. Na budowę domu potrzeba kilka milionów złotych. Niewykluczone, że inwestycja będzie dofinansowana z funduszy unijnych lub z budżetu państwa.

Więcej na www.przyjaznydom.wroclaw.pl.

Przybędzie miejsc dla niepełnosprawnych   Wstępny projekt nowego obiektu Archiwum fundacji

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama