Nowy numer 43/2020 Archiwum

Udoskonalajmy Wrocław

Od 4 stycznia do 2 marca można zgłaszać projekty do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Edycja 2016 wprowadzi kilka zmian.

Przypomnijmy, że pula WBO wynosi 25 milionów złotych. Aglomerację miejską Wrocławia podzielono na 14 części i każdej z nich przeznaczono 1,5 miliona złotych. Jedna część to kilka osiedli, z których mieszkańcy mogą zgłaszać projekty.

Projekty rejonowe pochłoną 21 milionów złotych. Pozostałe 4 miliony przeznaczono na projekty ogólnomiejskie, czyli mające charakter ponad lokalny (w przeciwieństwie do rejonowych pomysłów).

Jeden projekt ogólnomiejski nie może przekroczyć wartości 1 miliona złotych zaś rejonowe dzielą się na małe (do 250 tys.) oraz duże (do 750 tys.).

W głosowaniu na WBO wezmą udział wrocławianie od szesnastego roku życia. Głosy oddane za pośrednictwem internetu będą weryfikowane adresem e-mail.

Nowością są czekające nas spotkania informacyjne, organizowane w różnych okolicach Wrocławia. Od 11 do 28 stycznia mieszkańcy różnych osiedli będą mogli szczegółowo zapoznać się z zasadami WBO 2016, a także zgłaszać swoje wątpliwości.

Poniżej przedstawiamy miejsca i daty spotkań z informatorami WBO. Podajemy także kontakt w razie dodatkowych pytań.  E-mail: budzetobywatelski@um.wroc.pl lub infolinia +48 71 777 77 77.

Udoskonalajmy Wrocław   Spotkania informacyjne w sprawie WBO

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama