Nowy numer 28/2018 Archiwum

Niepowtarzalny Wrocław

W czasie spacerów po Starym Mieście warto zajrzeć na pl. Solny 14, aby zobaczyć "Wrocławską Grę Światła".

Wielu uważa, że Wrocław to jedno z najbardziej urokliwych polskich miast. Ta wystawa może tylko potwierdzić ten pogląd. Jarosław Ciuruś, Maciej Lulko i Janusz Krzeszowski zorganizowali wspólną wystawę magicznych zdjęć Wrocławia. Zobaczymy na nich m.in. Ostrów Tumski, Stare Miasto, most Rędziński czy pl. Grunwaldzki w różnym świetle i niezwykłych kolorach.

Autorzy:

Jarosław Ciuruś  – krakowianin od urodzenia, wrocławianin od trzech lat, pasjonat fotografii architektury, wnętrz i krajobrazu miejskiego. Ukazuje Wrocław w niecodziennym świetle, często o wyszukanych porach. Laureat konkursów Wiki Lubi Zabytki w latach 2013 i 2014, laureat międzynarodowej edycji Wiki Loves Monuments w roku 2013. 

Maciej Lulko – wrocławianin z wyboru, fotograf architektury oraz fascynat miasta. Jego prace były wystawiane od Ukrainy, Czechy, przez wrocławskie Muzeum Architektury aż po Barcelonę. Jego zdjęcia w internecie obejrzało ponad 3,5 miliona osób z całego świata, a tematem jego fotografii jest przede wszystkim krajobraz miejski Wrocławia. 

Janusz Krzeszowski  – od lat związany zawodowo z mediami. Fotograf przede wszystkim z pasji. Rocznik 81. Wielki miłośnik gór i podróży. Wrocław jest jego domem od prawie 10 lat. Zafascynowany fotografią krajobrazową i miejską. Z dużą uwagą fotografuje również ludzi i ich historie. Jego zdjęcia pojawiały się m.in. we „Wprost”, „Rzeczpospolitej”, "Wirtualnej Polsce”, czy „Angorze”. 

Wystawę można oglądać w pasażu kamienicy przy pl. Solnym 14 od 8 rano do godziny 24.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma