GN 41/2019 Archiwum

Katolickie nauczanie na poziomie

Dwa katolickie licea znalazły się w TOP 10 najlepszych liceów we Wrocławiu. Wszystkich placówek edukacyjnych tego typu jest we Wrocławiu 31. O miejscu w na liście decydowały wyniki matur z lat 2013-2015.

Instytut Badań Edukacyjnych przedstawił dane dotyczące wyników egzaminu dojrzałości w liceach ogólnokształcących w całej Polsce. Na tej podstawie powstał ranking najlepszych liceów we Wrocławiu. 

Na 10. miejscu sklasyfikowana zostało  Prywatne Żeńskie Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek przy ul. Nankiera. Na 9. pozycji uplasowało się Prywatne Liceum Salezjańskie przy ul. Młodych Techników.

Pierwsze miejsce, które już od lat niezmiennie należy do tej samej szkoły, zajęło XIV LO im. Polonii Belgijskiej. W styczniu 2013 roku, szkoła została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w Polsce w rankingu portalu "Perspektywy". Obecnie stawie się je w pierwszej trójce szkół ponadgimnazjalnych w kraju.

Gratulujemy pierwszej dziesiątce, a szczególnie katolickim placówkom edukacyjnym, i życzymy jak najwięcej sukcesów na polu naukowym, sportowym i wychowawczym.

RANKING

1. XIV LO im. Polonii Belgijskiej

2. III LO im. Adama Mickiewicza

3. XII LO im. Bolesława Chrobrego

4. VII LO im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

5. V LO im. gen. Jakuba Jasińskiego

6. IX LO im. Juliusza Słowackiego

7. VIII LO im. Bolesława Krzywoustego

8. XIII LO im. Aleksandra Fredry

9. Prywatne Liceum Salezjańskie przy ul. Młodych Techników

10. Prywatne Żeńskie Liceum Ogólnokształcące Sióstr Urszulanek

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL