Nowy Numer 29/2018 Archiwum

W Kościele jest miejsce dla każdego człowieka

Metropolita wrocławski abp Józef Kupny przyjął kilkuset samorządowców: przedstawicieli władz wojewódzkich, prezydentów miast, radnych, burmistrzów, starostów i wójtów z Dolnego Śląska na tradycyjnym spotkaniu noworocznym.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia we wrocławskiej katedrze pod przewodnictwem abp. Kupnego. W homilii hierarcha, nawiązując do tekstów biblijnych, przywołał obraz walczących ze sobą ciemności i światła, podkreślając, że z ciemnością w sercu człowieka mamy do czynienia wówczas, gdy ten poddaje się pysze, kłamstwu i dba jedynie o własne interesy. – Chrystus swoją nauką rozświetla mroki naszego życia – mówił arcybiskup, zachęcając słuchaczy, by nie tylko słuchali słów Ewangelii, ale by ona stała się ich życiowym programem.

W dalszej części homilii metropolita nawiązał do przesłania uroczystości Objawienia Pańskiego, a podkreślając, że Trzej Mędrcy nawiedzający Jezusa w Betlejem nie należeli do narodu wybranego, powiedział: – Jest miejsce dla każdego przy żłóbku Jezusa. Podobnie jest miejsce dla każdego człowieka w Kościele.

Po Mszy św. samorządowcy spotkali się z metropolitą w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Wspólnie złożono sobie noworoczne życzenia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma