Nowy numer 25/2018 Archiwum

ESK na znaczku pocztowym

Gratka dla filatelistów i nie tylko. Od rozpoczęcia weekendu otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 w oddziałach Poczty Polskiej w całym kraju będzie można kupić okolicznościowy znaczek pocztowy.

- Europejska Stolica Kultury jest projektem, który zasługuje na to, by wydać specjalny znaczek pocztowy. Nam zależało, aby w świadomości wielu grup społecznych zaistnieć. Filateliści są jedną z nich - mówi Krzysztof Maj, dyrektor generalny Biura ESK Wrocław 2016. - Bardzo się cieszymy, że 15 stycznia, gdy starujemy z ESK, będzie można z Wrocławia wysłać kartkę czy list z tym właśnie znaczkiem.

- W naszym kraju dzieje się tyle wspaniałych wydarzeń, tyle ludzi i rocznic należy honorować i upamiętniać. Byłoby bardzo dziwne, gdybyśmy nie zauważyli Wrocławia, które w tym roku jest Europejską Stolicą Kultury - mówi Bogusława Kłoda-Dębska, zastępca dyrektora Biura Marketingu i Filatelistyki Poczty Polskiej.

Podkreśla, że od 2 stycznia można kupić okolicznościową kartkę pocztową. Znaczki będą dostępne w sprzedaży za tydzień. - Będzie to znaczek w bloku, bardzo kolorowy, ale i tajemniczy. W samy sercu jest ograniczenie perforacją. Znajduje się tam rynek z lotu ptaka. Jak powiedziała nasza projektantka, młoda graficzka z ASP z Gdańska, chciała pokazać na tym znaczku coś, co wygląda z tej perspektywy pięknie i zachęca do tego, by sfrunąć i być może tu zostać. Bardzo mi się ta metafora podobała - dodaje.

Znaczkowi będzie towarzyszyła koperta pierwszego dnia obiegu i charakterystyczny datownik, na którym będą widoczne mosty Wrocławia. Poczta Polska przygotowała 150 tys. egzemplarzy znaczka o nominale 5 zł. W przypadku, gdyby zainteresowanie okolicznościową publikacją było duże, jest możliwość dodruku.

Tak wygląda okolicznościowy znaczek (zaznaczony perforacją) w bloku, który będzie można kupić już w przyszły piątek   Tak wygląda okolicznościowy znaczek (zaznaczony perforacją) w bloku, który będzie można kupić już w przyszły piątek Karol Białkowski /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma