Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wkrótce Karmelitański Bal Maskowy

Trwają zapisy na zabawę taneczną, która odbędzie się 16 stycznia w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Bal rozpocznie się o 21.00, potrwa do białego rana. Poprzedzi go Msza św. o 19.15 w kaplicy sióstr marianek przy ul. kard. Bolesława Kominka 3/5 (100 metrów od Auli PWT), gdzie spotyka się DA „Przystań”.

– To druga edycja zabawy w podobnej formule. Pierwszy taki bal odbył się rok temu w styczniu, był kontynuacją listopadowego balu dla singli, który wyrósł poniekąd z Mszy św. o dobrego męża i żonę. Dlaczego „karmelitański”? Bo tworzony m.in. przez osoby związane z Karmelitańską Wspólnotą Nowej Ewangelizacji „Solniczka” – tłumaczy koordynujący przygotowania Maciej Romaniszyn. – W tym roku też planujemy bal dla singli. Prawdopodobnie odbędzie się 6 lutego. Natomiast na bal 16 stycznia niektórzy przychodzą parami, inni w pojedynkę (zapisy prowadzone są dla pojedynczych osób). Wszyscy na pewno znajdą towarzystwo do zabawy. Nie określamy ściśle wieku zapisujących się. Zapraszamy młodych i młodo czujących się ludzi. W tamtym roku bawili się razem studenci, jak i osoby nieco starsze, 20-, 30-latkowie.

Bal będzie bezalkoholowy, rozpocznie go i zakończy modlitwa. Przewidziane są dwa ciepłe posiłki, napoje, przekąski, w programie rozmaite zabawy – tak, by coś dla siebie znaleźli nie tylko „mistrzowie parkietu”, choć i oni będą usatysfakcjonowani.

Uczestników obowiązują stroje wieczorowe – marynarki, garnitury, suknie i sukienki. Proszeni są także o przygotowanie masek. – W ubiegłym roku niektórzy decydowali się na maski klasyczne, inni wykazywali się niezwykłą inwencją. Zdarzały się nawet maski... gazowe – mówi Maciej.

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy prowadzone są przez formularz dostępny na www.facebook.com/ksiezniczkaMR/.

Wkrótce Karmelitański Bal Maskowy  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama