Nowy numer 28/2018 Archiwum

Tylko dla kawalerów i panien

We Wrocławiu powstaje duszpasterstwo osób stanu wolnego. Chcesz dołączyć? Poświąteczne spotkanie odbędzie się w sobotę 16 stycznia o 16.00.

Zaproszenie skierowane jest do ludzi w wieku od ok. 25 do 50 lat, którzy nie zawarli nigdy związku małżeńskiego. Spotkanie rozpocznie się przed głównym wejściem do katedry. W programie przewidziano m.in. 30-minutowy film o tym, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych. - Chcemy też przedstawić program na przyszły rok: spotkania ze słowem Bożym, wyjazdy, rajdy, pielgrzymki (w planach mamy m.in. październikową pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu), spotkanie sylwestrowe, adoracje, rekolekcje... Jednym słowem: „coś i do tańca, i do Różańca” - mówi ks. Tadeusz Czakański, inicjator grupy, twórca podobnych wspólnot w Krakowie, Sosnowcu i różnych miastach archidiecezji katowickiej. Wyjaśnia, że duszpasterstwo ma pomóc w nawiązaniu relacji przyjaźni z rówieśnikami oraz w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie: „Co dalej z moim życiem”?

Pierwsi członkowie już się spotykają. - Chciałabym wyjść do ludzi, nie siedzieć sama, nauczyć się żyć razem z innymi - mówi Marzena. - Chcę poznać nowe osoby i dać się poznać innym - wyjaśnia Sebastian.

Informacje na temat sposobu działania podobnych duszpasterstw oraz świadectwa ich członków można znaleźć na stronie www.grupa33.katowice.opoka.org.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • sebasto
    14.01.2016 20:54
    Chcę dołączyć, ale jest to dla tych, co "nie zawarli nigdy związku małżeńskiego". Zawrzeć zawarłem, ale związek uznano za nieważny, więc jestem kawalerem. Czy to dla mnie?
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma