Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tylko dla kawalerów i panien

We Wrocławiu powstaje duszpasterstwo osób stanu wolnego. Chcesz dołączyć? Poświąteczne spotkanie odbędzie się w sobotę 16 stycznia o 16.00.

Zaproszenie skierowane jest do ludzi w wieku od ok. 25 do 50 lat, którzy nie zawarli nigdy związku małżeńskiego. Spotkanie rozpocznie się przed głównym wejściem do katedry. W programie przewidziano m.in. 30-minutowy film o tym, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach życiowych. - Chcemy też przedstawić program na przyszły rok: spotkania ze słowem Bożym, wyjazdy, rajdy, pielgrzymki (w planach mamy m.in. październikową pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu), spotkanie sylwestrowe, adoracje, rekolekcje... Jednym słowem: „coś i do tańca, i do Różańca” - mówi ks. Tadeusz Czakański, inicjator grupy, twórca podobnych wspólnot w Krakowie, Sosnowcu i różnych miastach archidiecezji katowickiej. Wyjaśnia, że duszpasterstwo ma pomóc w nawiązaniu relacji przyjaźni z rówieśnikami oraz w odnalezieniu odpowiedzi na pytanie: „Co dalej z moim życiem”?

Pierwsi członkowie już się spotykają. - Chciałabym wyjść do ludzi, nie siedzieć sama, nauczyć się żyć razem z innymi - mówi Marzena. - Chcę poznać nowe osoby i dać się poznać innym - wyjaśnia Sebastian.

Informacje na temat sposobu działania podobnych duszpasterstw oraz świadectwa ich członków można znaleźć na stronie www.grupa33.katowice.opoka.org.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama