Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kolędowanie dla dzieci

Samorząd PWT zorganizował koncert i zbiera datki dla dzieci ze świetlic środowiskowych prowadzonych przez Caritas.

Pomysł zorganizowania koncertu charytatywnego zrodził się na jednym ze spotkań samorządu studenckiego Papieskiego Wydziału Teologicznego. - Chcieliśmy, by nie było to tylko kolędowanie wśród studentów, ale by miało wymiar podzielenia się czymś, co mamy, z drugim człowiekiem - mówi Anna Kaśków.

Studentka podkreśla, że było czymś naturalnym, że ewentualne wsparcie studentów uczelni teologicznej, której absolwenci najczęściej uczą w szkołach różnego stopnia, powinno być ukierunkowane na dzieci. - Nasza propozycja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, więc wzięliśmy się do działania - dodaje.

Na scenie auli PWT zaprezentowało się kilku młodych artystów. Wspólne kolędowanie zaczął zespół "Spotkanie", następnie swoje umiejętności prezentowali słuchacze Metropolitalnego Studium Organistowskiego, a zwieńczeniem koncertu był występ gitarzysty, a przede wszystkim duszpasterza akademickiego ks. Bartłomieja Kota.

Ile pieniędzy zebrano przy okazji koncertu, jeszcze nie wiadomo. Oprócz samego koncertu zbiórka na Klubowe Centra Aktywizacji Dzieci i Młodzieży Caritas odbywa się dziś na uczelni.

We Wrocławiu działają dwie tego typu placówki, z których korzysta ok. 50 dzieci. - Są to miejsca, gdzie dzieci mogą bezpiecznie odpocząć po zajęciach szkolnych, odrobić zadania domowe i spędzić czas z rówieśnikami na zabawie. Istotne jest to, że oferujemy tam każdemu posiłek - mówi Paweł Trawka, rzecznik prasowy wrocławskiej Caritas. Działalność placówek finansowana jest przez Gminę Wrocław.

Dzieci, które trafiają do Klubów, są kierowane do nich najczęściej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ale również  przez pedagogów szkolnych i rodziców, którzy proszą o pomoc. - Oprócz zajęć, które już wymieniłem, włączamy naszych podopiecznych w inne działania Caritas - program stypendialny "Skrzydła", kolonie Caritas i wiele innych. Jeśli jest potrzeba, to staramy się też objąć pomocą całą rodzinę - dodaje.

Pieniądze zebrane przez studentów PWT zostaną przeznaczone na realizację działań, które nie są dofinansowywane - jak wyjścia do kina czy na inne imprezy kulturalne, ale również na doposażenie pomieszczeń.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma