Nowy numer 48/2020 Archiwum

Agresja, pokój, Kościół

Fundacja "Studium-Culturae-Ecclesiae" zaprasza na spotkanie z cyklu "Człowiek-Wspólnota-Odpowiedzialność", które odbędzie się w niedzielę 17 stycznia o 17.00 w sali nr 3 Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4.

Tym razem towarzyszyć mu będzie zagadnienie: „Agresja i przemoc w świecie – Kościół w służbie pokoju”. Wykład na ten temat wygłosi o. dr Andrzej Sarnacki, jezuita, pracownik Akademii „Ignatianum” w Krakowie, wykładowca w Instytucie Kulturoznawstwa. Studiował w Krakowie, Dublinie i Monachium; jego zainteresowania obejmują kulturę Ameryki Łacińskiej, nauki społeczne, duchowość. Przez rok przebywał w Kolumbii, gdzie prowadził badania nt. konfliktu i przemocy.

Niedzielne spotkanie będzie okazją do rozmowy o przejawach przemocy, jej przyczynach i możliwości jej zapobiegania oraz rozwiązywania konfliktów. Inicjatywa połączona będzie z koncertem młodej, wybitnej skrzypaczki Joanny Trzaski wraz z akompaniamentem Wiktora Szymajdy (fortepian). Organizatorzy przewidują czas na dyskusję słuchaczy. Wstęp otwarty dla wszystkich chętnych. Zaproszone są zwłaszcza osoby zajmujące się profilaktyką niebezpiecznych zjawisk w zachowaniach społecznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama