Nowy numer 28/2018 Archiwum

Agresja, pokój, Kościół

Fundacja "Studium-Culturae-Ecclesiae" zaprasza na spotkanie z cyklu "Człowiek-Wspólnota-Odpowiedzialność", które odbędzie się w niedzielę 17 stycznia o 17.00 w sali nr 3 Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4.

Tym razem towarzyszyć mu będzie zagadnienie: „Agresja i przemoc w świecie – Kościół w służbie pokoju”. Wykład na ten temat wygłosi o. dr Andrzej Sarnacki, jezuita, pracownik Akademii „Ignatianum” w Krakowie, wykładowca w Instytucie Kulturoznawstwa. Studiował w Krakowie, Dublinie i Monachium; jego zainteresowania obejmują kulturę Ameryki Łacińskiej, nauki społeczne, duchowość. Przez rok przebywał w Kolumbii, gdzie prowadził badania nt. konfliktu i przemocy.

Niedzielne spotkanie będzie okazją do rozmowy o przejawach przemocy, jej przyczynach i możliwości jej zapobiegania oraz rozwiązywania konfliktów. Inicjatywa połączona będzie z koncertem młodej, wybitnej skrzypaczki Joanny Trzaski wraz z akompaniamentem Wiktora Szymajdy (fortepian). Organizatorzy przewidują czas na dyskusję słuchaczy. Wstęp otwarty dla wszystkich chętnych. Zaproszone są zwłaszcza osoby zajmujące się profilaktyką niebezpiecznych zjawisk w zachowaniach społecznych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma